home | akce | technika | tlachání | bazar | projekty | články | odkazy

Blesková výměna hlavy

Podvozky, plechy, elektrika a vše kolem oprav a úprav

Neregistrovaný

P?sp?vek 27 no 2011 04:15

Blesková výměna hlavy

Zdravím přátelé, může mi prosím někdo z Vás poradit velice rychle, na co si dat pozor při výměně hlavy na
motoru Tipo 1,4? potkaly se mi ventily s písty, náhradní hlavu mám, ale nemám těsnění (asi budete nadávat ale
dám tam to starý, v pondělí musím jet do práce, pak se to kdyžtak předělá). Momentův klíč mám :-), ořechy
10,13,17,taky :-). Díky za rady.

Neregistrovaný

P?sp?vek 27 no 2011 04:40

Re: Blesková výměna hlavy

Tak momentak asi nepotřebuješ a 1,4 je pohoda a to těsnění je prasečina ale nějakej čas taky vydrží,to je ale
fakt prasečí nouzovka. :-)
U?ivatelsk avatar

P?sp?vky: 315

Registrovn: 07 ?j 2009 22:42

Bydli?t?: Kousek od Prahy

P?sp?vek 27 no 2011 05:27

Pochybuju o tom,že to těsnění sundá nepoškozený ...
U?ivatelsk avatar

Moderátor

P?sp?vky: 3211

Registrovn: 19 pro 2007 21:36

Bydli?t?: Brno

P?sp?vek 27 no 2011 06:18

Ale tak možná sundá. Pokud je ještě origoš, tak jo. Druhovýroba zůstane půlka na bloku a půlka na hlavě, pokud
už je tam nějakou dobu. Ale po nasazení si to hned foukne do oleje, do vody, do
valcu, prostě všude. Radši bych se do te prace dopravil jinak. src="/smile/208.gif"> A ořechy sice máš, ale nepoužívej tzv. "tisicihrany". Jen šestihrany.

Známé pořekadlo: "spěchej pomalu" se tu vyplácí, takže neblbni, skoč kamkoliv do dilu s fiatama, kup těsnění
a do práce jeď autem až v úterý.
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vky: 1683

Registrovn: 03 ?er 2010 07:12

Bydli?t?: Hradec Krávové

P?sp?vek 27 no 2011 12:19

už z lásky k motoru bych jel na kole.
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vky: 2513

Registrovn: 05 no 2008 01:08

Bydli?t?: Uherské Hradiště

P?sp?vek 27 no 2011 15:03

to je fakt prasečina dávat tam původní těsnění,navíc bez srovnané hlavy?neblázni.nejlevnější těsnění není tak
drahé na to,abys tam dával původní.to jefušeřina a né oprava

Neregistrovaný

P?sp?vek 27 no 2011 17:14

tejden sem jezdil na reinzu a kdyz sem to sundal, uplně se při sundavání zničilo. To je dobre, protoze aspon
bylo videt, ze drzelo jak melo. Ale je fakt ze original uz drzet nemusi a da se sundat "nepoškozenej"
kazdopadne na moment se utahuje hlava kvuli těsneni, aby si postupně sedalo, takze tady u staryho tesneni
momenty nepotřebuješ a pokud chceš být takový prase a dát tam to starý těsnění, tak dotahovat na krev. Ale to
ti popraskaj šrouby a si stejně v loji )) protoze u staryho tesneni to proste
nevychytáš
U?ivatelsk avatar

Moderátor

P?sp?vky: 3513

Registrovn: 19 pro 2007 21:44

Bydli?t?: Hradec Králové

P?sp?vek 27 no 2011 21:18

já bych to očistil a složil to na tvrdo bez těsnění, popř na silikon, protože přeci jen ty plochy nebudou
zcela rovné
U?ivatelsk avatar

Veterán

P?sp?vky: 2628

Registrovn: 15 ?er 2008 20:55

Bydli?t?: Pieštany SVK

P?sp?vek 28 no 2011 01:52

U?ivatelsk avatar

Moderátor

P?sp?vky: 3211

Registrovn: 19 pro 2007 21:36

Bydli?t?: Brno

P?sp?vek 28 no 2011 06:15

Jestli chceš snižovat hlavu, aby ti to lepe spalovalo LPG, tak good luck. Jasně, LPG má vyšší oktanový číslo,
ale taky nepoměrně větší teplotu hoření, kterou vyšším kompresním poměrem ještě zvedneš. Takže si výrazně
snížíš životnost sedel a ventilů. Dal bych nový ventily (resp. druhou hlavu, jestli máš), dej nový gufera na
ventily, nasaď to na motor a neřeš.

Jinak hlavu rovnat není potřeba, dělal jsem to jen jednou skrz
vyžraný místo od kapaliny.

Neregistrovaný

P?sp?vek 19 kv? 2022 17:40

No roznesli jste me na kopytech pekne, vim ze by to byla prasarna najvyssiho kalibru, to mi nemusite opakovat,
to prece vidim :-) Nakonec teda po zrale uvaze zitra koupim nove. To originál těsnění bylo ještě docela
použitelný kdyby se na krajích nerozlouplo (jen v místě kde jsou šrouby hlavy). Motor byl "potkanej", ale
pisty OK. Je to ale opravdu dočasné řešení než zrepasuju tu potkanou. Ventily byly ohnute asi o 3mm. teď bych
se ráde zeptal někoho zkušeného - o kolik můžu tu hlavu nechat srazit? Kompresni pomer chci zvysit z 1:9,2 na
cca. 1:10,2, max. 1:10,5. (vhodnější pro spalování LPG). Motor má najeto 260 tisíc, tudíž rozumným zvýšením
kompr. poměru není co zkazit. Nechci zvyšovat výkon, jen lépe spalovat LPG. Díky za názory, mára

Naposledy oživil Anonymous v 19 kv? 2022 17:40

Zp?t na Technika

• { RELATED_TOPICS }
    Odpov?di
    Zobrazen
    Posledn p?sp?vek