home | akce | technika | tlachání | bazar | projekty | články | odkazy

Co může být s motorem UNO 1.5

Podvozky, plechy, elektrika a vše kolem oprav a úprav

Neregistrovaný

P?sp?vek 03 ?rc 2006 12:48

Co může být s motorem UNO 1.5

Jsem zcela nový majitel Una 1.5 i.e. z r. 1987 - nemám žádné zkušenosti s tímto typem motoru. Prodávající mě přesvědčuje, že mu motor jezdil zcela bez problémů, já mám ovšem zkušenost takovou, že po zahřátí začíná motor vynechávat při přidání plynu (jako kdyby byla přerušena dodávka paliva), při ubrání plynu se jakoby "chytne" a jede dál se sníženým výkonem na nižší rychlost, i do kopce. Při zvýšení otáček přidáním plynu opět vynechává a někdy dokonce i "chcípne". Studený motor se takto nechová. Poraďte mi, prosím, kde by mohl být problém.
Nebo mi doporučte nějakého experta v Pardubicích.
Kromě toho čerpadlo paliva hlasitě řve, ale ten co to prodal tvrdí, že se musí zaběhnout. Je to pravda?
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vky: 5658

Registrovn: 20 pro 2007 02:41

Bydli?t?: Nymburk

P?sp?vek 03 ?rc 2006 14:31

Re: Co může být s motorem UNO 1.5

Pokud to za studena opravdu nedělá, tak by to mohlo být třeba špatné nějaké čidlo teploty pro ŘJ. Spíš teda
jen špatnej kontakt, než že by odešlo.
S tím čerpadlem, že se musí zaběhnout, to je podle mě blbost.
Bude vyběhaný a tak řve. Kdo ví, jestli po chvíli, co běží neklesne tlak paliva, co dodává a není problém
právě v něm.
To by chtělo nechat přeměřit tlak paliva, právě když "je motor zahřátý", špatně jede.

..

Neregistrovaný

P?sp?vek 03 ?rc 2006 18:29

A je to 1 bodov. 4 bodové vstřikování ???

..

Neregistrovaný

P?sp?vek 03 ?rc 2006 18:33

A je to 1 bodov. nebo 4 bodové vstřikování ???
U?ivatelsk avatar

Jádro

P?sp?vky: 810

Registrovn: 19 pro 2007 20:47

Bydli?t?: Pardubice

P?sp?vek 04 ?rc 2006 00:14

Predpokladam ze mas 4bod. vstrik. Pokud ti rve cerpadlo, pravdepodobne cerpadlo dostava malo benzinu. Tomu by
odpovidalo i to kuckani pri prislapnuti plynu. Vyndat nadrz a vyplachnout. Kouknout se jestli neni prorezla
nalyvaci trubka pokud neni z plastu. Vycistit filtr pred cerpadlem a pripadne vymenit i palivovy filtr v
motorovem prostoru(500,-). Pokud by nepomohlo jeste rozdelat vstriky a proplachnout sitka muze, muzou byt
pricpany humusem a vymenit rovnou hadicky k liste pac jsou nalisovany.

Ten co ti to prodal tak
pekne keca

Neregistrovaný

P?sp?vek 19 kv? 2022 17:39

hmm

to jsou přesně takový problémky, který má (skoro) každý, každému pomůže něco jiného, ale praxe je taková, že
si na to každý zvykne :-)

Naposledy oživil Anonymous v 19 kv? 2022 17:39

Zp?t na Technika

• { RELATED_TOPICS }
    Odpov?di
    Zobrazen
    Posledn p?sp?vek