home | akce | technika | tlachání | bazar | projekty | články | odkazy

Cukání - vadné čidlo teploty vody

Podvozky, plechy, elektrika a vše kolem oprav a úprav

Neregistrovaný

P?sp?vek 05 ?er 2008 20:53

Cukání - vadné čidlo teploty vody

Mám problém - Fiat Uno 1.5 IE. Při jízdě nepravidelně cuká (studenný i zahřátý). Zjistil jsem že čidlo teploty
vody ukazuje magorismy během 60 vteřin (auto bylo po cca 15 minutový jízdě takže pěkně rozehřátý) měření
naměřilo hodnoty od 900 ohmů přes 9000 až po fanstastických 2 500 000 ohmů, nejčastěj oscilovalo mezi 5000 -
100 000 ohmy. Předpokládám, že správna hodnota by měla být cca 300 - 500 při 80 - 90 °C čím studenější tím
větší hodnota odporu např 2500 odpovída cca 18 - 20 °C hodnota odporu be se měla měnit pomalu linearně podle
teploty a né skákat jako koza chvíli tam chvíli zpátky. Po odpojení čidla (pokud je auto teplé dá se i bez
čidla nastartovat a ŘJ by snad mněla jet podle defaultních hodnot) cukat přestalo, jízda sice není úplně tip
ťop, ale o 150% se rozhodně zlepšila. Chci se zeptat je potřeba spěchat s výměnou čidla (jako jestli se ničí
motor nebo jestli stoupne spotřeba)? Jak vydno chod motoru docela dost ovlivňuje.

Díky za info

Jinak nejsem automechanik a autům moc nerozumím (pracuju v IT) takže berte moje "rozumy" s
rezervou :-D

Neregistrovaný

P?sp?vek 05 ?er 2008 22:14

Re: Cukání - vadné čidlo teploty vody

ty hodnoty odporu by se měly pohybovat kolem cca 200ohm ( 100C) až cca 2500ohm (20C),máš to čidlo modré nebo
bílé? mě to třeba s odpojeným čidlem nešlo nastartovat vůbec

Neregistrovaný

P?sp?vek 13 led 2020 22:05

Re: Cukání - vadné čidlo teploty vody

Je modrý. no za studena s odpojeným čidlem to taky nejde. Ale když je auto zahřáté tak to jde. Jinak hodnoty
jsem psal z hlavy mohly být nepřesné.

Naposledy oživil Anonymous v 13 led 2020 22:05

Zp?t na Technika

• { RELATED_TOPICS }
    Odpov?di
    Zobrazen
    Posledn p?sp?vek