home | akce | technika | tlachání | bazar | projekty | články | odkazy

Diesel nestartuje

Podvozky, plechy, elektrika a vše kolem oprav a úprav

Neregistrovaný

P?sp?vek 13 pro 2007 03:06

Re: Diesel nestartuje

Jak to dopadlo? Už běží?

Neregistrovaný

P?sp?vek 13 pro 2007 03:32

Ještě jsme to nesložili:), dneska to asi doděláme, pak hned napíšu

Neregistrovaný

P?sp?vek 13 pro 2007 07:00

Neběží a dlouho nepoběží, vypadá to na hlavu, jsme jí opětovně sundali ve třech válcích je vrstva oleje s
vodou, taková hnusná mazlavá hmota, svíčky byly to samý, jen ve druhým relativně sucho, jen mastno od nafty
jak to nestíhalo spálit, těsnění na obou koncích mokrý od oleje jako by tam normálně měl téct a je vytvarovaný
do oblouku, nejspíš je křivá hlava, pokud není někde ještě k tomu prasklá, takže jí necháme přebrousit
případně vyměnit za jinou, nedá se svítit, jinak to nikdy nepojede:(

Neregistrovaný

P?sp?vek 13 pro 2007 07:04

Jo a ta řemenice nejde otočit, má to vyříznutý tak abys jí tam jinak nedal:(
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vky: 343

Registrovn: 19 pro 2007 21:23

Bydli?t?: Pardubice

P?sp?vek 16 pro 2007 06:31

Dituš, obdivuji to jak zde vše popisuješ! Hodně pomůžeš těm ostatním, vyvarovat se případných chyb, které
někdo udělal před ním. Už dlouho mě svrběla otázka na jazyku (klávesnici), nechali jste srovnat hlavu před
opětovnou montáží? To se snad v 99% nechává dělat, i kdyby se někde měly ubrat setinky. Nenapadlo mě, že by
někdo bez srovnání hlavy ji namontoval zpět. Ale jak jsi to popisovala dál, tak už mě nic jiného nenapadalo,
než že přeď zpětnou montáží se nesrovnala hlava. V Pardubicích mě příjde srovnání hlavy pro známého cca 200 -
300,- Kč. Víc jak 500,- Kč už je moc i pro cizí. Až si necháte srovnat hlavu, napiš jak dál. Těsnění možná
bude použitelné, ale ušetřených 500,-Kč asi nestojí za další lapálie
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vek 16 pro 2007 06:45

Řemenice samozřejmě nejde jinak nasadit, než na klínek (např). Základní nastavení je potřeba udělat jak popsal
výše PetrX. Nekontrolaval jsem to po něm, ale z dřívějších diskuzí vím, že ví o čem píše.
U?ivatelsk avatar

P?sp?vky: 307

Registrovn: 20 pro 2007 00:51

P?sp?vek 16 pro 2007 07:41

Franta: Ty jsi z Pardubic? Já tady a o nikom jiným nevím. Mohli bychom se někdy sejít?
Dituš: Držím
palce při opravě nafťáčka, jen mi vrtá hlavou jedna otázka: Jak se vám povedlo zničit Peugeot Diesel, měl jsem
2 a byly bez problémů, ikdyž u druhého jsem přetrh rozvoďák a zlomil vačku na 3 kusy. Mechanik mi tam dal
vačku z toho prvního, který zabila neopatrná prasnice ve felicii, když mi nedala přednost a bylo hotovo, žádný
problém dalších cca 30-40 tisíc km. Do dalšího střetu, tentokrát s připitým vidlákem. Je to nejodolnější
naftový motor, který znám.
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vek 18 pro 2007 18:23

Jirko, žádnej problém se sejít. Zde na stránky jsem se zaregistroval asi před dvěma roky abych získal nějaké
info. Dieslové unidlo je dcery a já se o něj starám a za ty dva roky jsem lecos pochytil, co se týký dieslů.

Neregistrovaný

P?sp?vek 18 pro 2007 21:12

To franta2004: No hlavu jsme bohužel rovnat nenechali, ani nás nenapadlo, když motor vlastně nechytl, jak jsme
zlomili tu první vačku, že by mohla být hnutá anebo že by to bylo ta rozhodující. V HK chtějí za natlakování a
zarovnání hlavy cca 4000, pokud by bylo možné se domluvit, klidně to odvezem k tomu Tvému známému do Pardubic,
pro nás je to ušetřených dost peněz.
To jirka S.: No, vzniklo to všechno neodbornou montáží, začalo to
kladkou a skončilo takhle:( Kladku jsme sic vyměnili ale už jsem někde popisovala, tak jsme potom zaboha
nemohli najít žádný zářez na setrváku(protože tam není a je tam za startérem díra), takže jsme to rovnali
podle značek, který tam udělal kdosi před námi, leč zřejmě to byly značky k úplně něčemu jinému, motor jsme
ani nenatočili a jen vlastně při startování ta vačka praskla. Nevím už ani proč jsme se rozhodli sundávat
nakonec i hlavu, ale když jsme jí tam jen očištěnou dávali zpátky na nové těsnění, tak neznalí jsme ho utáhli
pouze na 20Nm, jelikož z anglického návodu který u těsnění byl jsme nepochopili, že se utahuje ve 3 krocích,
no takže pak to sice jezdilo ale čím dál víc se to vařilo a my pořád mysleli že je to termostat a pak vodní
pumpa atd. Takže jsme to sundali znova, vyměnili termostat, zkontrolovali pumpu, dali nové těsnění a svíčky a
tentokrát dotáhli už správně, no ale auto nechtělo chytit, na svíčkách fůra humusu, jen na 2.válci docela
dobré, takže hlavu teď máme dole a chystáme se jí nechat přebrousit a nejdřív tedy natlakovat, jestli není po
ní.

Pokud tedy Franta2004 bude tak hodný, bylo by možné se domluvit na tom přebroušení? Ale je to
tedy potřeba i s ventily, ty jsou taky hnutý.
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vek 19 pro 2007 21:55

To přebroušení domluvím, jen nevím jestli ještě před Vánoci. Tlakování nedělá. Když mi pošleš kontakt na
email, tak se domluvíme. Pracuji v Hradci a denně dojíždím autem, čili hlavu mohu odvézt i dovézt. Doporučil
bych Ti aby jste s manželem nechtěli na autě vše dělat sami (ono když se to podaří tak je člověk na sebe
pyšný), ale tu hlavu si s někým domluvili kdo ji udělá včetně ventilů. Já si umím udělat spoustu věcí, ale
konkrétně hlavu na Uno 1.3D jsem si nechal udělat (ventily, seřízení atd.).
U?ivatelsk avatar

P?sp?vek 20 pro 2007 05:08

Dituš: To je fakt smůla, že to vzalo i ventily, nebylo by lepší sehnat hlavu z bouračky?

Franto
odkud jsi? Já z Višňovky, u fotbalovýho hřiště pod vinicí. A mám turbobenzína, ale o naftě něco taky vím,
jezdil jsem s ní asi 3 roky. Jinak teď mě čeká péče o podvozek, začíná mi tam pomalu pár věcí bouchat. Tak
nějaké ty rady ocením.

Neregistrovaný

P?sp?vek 20 pro 2007 20:26

No my bychom jí nejdřív potřebovali natlakovat, abychom jí nebrousili zbytečně. Sedla ventilů jakmile se to
všude zabrousí se dál neseřizujou, to udělá sama vačka(nebo se pletu?). Před Vánocema to ani nechcem, teď jsme
se opět vydali ze všech peněz, holt Vánoce, no a co se týká montáže, tak za prvé nemáme auto jak odtáhnout a
za druhé neznám nikoho kdo to dělá a ten co nám to slíbil se na nás vys...No jo, chybama se člověk učí, teď
aspoň víme kde je ta díra na zaaretování setrváku:)) ale vyšlo to draho a to ještě nebude konec:))Asi si z něj
uděláme veterána a budem ho dávat dokupy postupně, na uno už máme všechno, teda hlavně tu převodovku teď jen
stačí jí přehodit, ale je zima a místo v garáži zabírá peugeot a taky před Vánocema není už moc chuť, myslím
že všechno bude mezi svátkama(vyjma peugeota) anebo až po Novým roce(to už by se měl udělat i peugeot, na
kočár je to ideální auto a termín mám v půlce ledna:-/
U?ivatelsk avatar

P?sp?vek 21 pro 2007 03:14

Držím palce, hlavně tomu malýmu. Moje žena má termín v půlce března, ale my budeme muset vozit kočárek v Unu,
muzika půjde stranou, nebo se udělá menší a vyndávací :(
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vek 22 pro 2007 04:34

Ditiš, jen krátce neb za dveřmi mám stromek a můj úkol je ho zasadit do stajanu a ráno vyrážíme na cestu za
rodiči bráchou atd. Předně přeji Vám oběma ať to krásně vyjde.

K autu, máš pravdu, tam už se nic
neseřizuje neb u toho auta už jsou hydroštely. To, že jsou ohlé i ventily je tím, že bylo blbé nastavení, ale
to už víte. I to, jak se mají rozvody nastavit. Kamarád co má autodílnu v Pardubicích říkal, že prý je to
hrozně jednoduché na P 405 nastvení rozvodů - holt pro toho co se tím živí. Já to zvládnu jen na svých autech,
tam už to mám namakaný.

Ještě jednou Vám oběma přeji ať leden 2008 je jeden z nejrásnějších měsíců
v životě.

Neregistrovaný

P?sp?vek 27 pro 2007 18:14

Díky Jirovi i Frantovi za přání, je sice po Vánnocích ale doufám že jste je přožili v klidu a ve zdraví no a
do Nového roku přeji mnoho osobních i prcovních úspěchů a ať vám koně jdou:)
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vek 02 led 2008 05:02

Dituš, koukni sem, http://www.audi-club.cz/forum.php?prispevek=30194 hlavně na příspěvek z 28.12. Novona. Za
celou repasy hlavy zaplatil u této firmy 1800 Kč. To je velmi slušná cena. Dělala mu to tato firma
http://www.rho.cz/. Je to sice trochu z ruky, ale republika je hodně malá.
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vek 15 led 2008 06:07

Dituš co je nového ? Už je půlka ledna, ať můžeme blahopřát. Škoda, že zde není založena tradice (třeba je a
já o ní nevím) aby klub novým perspektivním členům poslal třeba bryndáček s logem klubu.

Neregistrovaný

P?sp?vek 15 led 2008 19:50

No, zatím nic, 11. jsem měla termín, kdyby o víkendu nic, tak jsem měla jít v pondělí 14.(tj.včera) do poradny
s tím, že mě doktor někam pošle, leč doktor už podruhé v tomto měsíci(poprvé to bylo 3.hned po oslavách nového
roku) údajně ochuravěl(nebo sestra? nevím ale neordinoval), včera též ne a jelikož mám po termínu, tak jsem se
jala absolvovat cestu do HK do fakultky, kde jsem jim vše vylíčila a chtěla radu, že chci zkontrolovat zda je
vše OK atd. a oni mi na ambulanci gynekologie řekli, že poradnu mají úterý a pátek, což mě docela dorazilo,
tak jsem jim zopakovala, že můj doktor je tam 2dny v týdnu, že další den je čtvrtek a že mám po termínu a že
prostě chci zkontrolovat mimčo a vůbec celkově, tak mě tedy poslali na porodnici na příjem rodiček, kde jsem
čekala asi 15min., pak mi řekli ať jsi jdu koupit poukázku na 30kč(???což mi přišlo divný, když u doktora bych
to měla zadarmo a krom toho dle brožury se jedná o dispenzární péči, což je zvýšená péče pro těhotné a další
pacienty s nutností zvýšené kontroly zdravotního stavu..třeba děti), na to mi řekli, že nejsou ambulance, že
jsou porodnice a poradnu nedělaj a tak jsem musela zaplatit 30kč za ambulantní ošetření(dobrý co?když nejsou
ambulance a dělaj ambulantní ošetření), navíc na gynekologii by mi udělali totéž a myslím že zdarma, jako
doteď monitor plodu, a pak gynekologů tam maj dost a jsou to AMBULANCE, no nic, tak mě teda asi na třičtvrtě
hodiny položili na ten monitor, měli tam nějakej zapeklitej případ a pak se ještě střídali doktoři, no a pak
mě prohmatal a zultrazvukoval takovej mladej doktor, byl to slovák a řekl, že to k tomu není, ať jdu domů a
kdyby nic, tak mám jít ve čtvrtek 17.1. ke svýmu doktorovi(otázka zda opět nebude nefunkční) a to prosím bude
už 6dnů po termínu, tak teda nevím, jestli tohle je zlepšení péče ve zdravotnictví, za celej den cestování a
čekání jsem byla dost unavená, naštvaná(slabý slovo) a navíc na mě leze asi ten porodní syndrom, takže se mi
chtělo pořád bulet, hrozný, doufám, že se náš Matýsek do čtvrtka přihlásí a bude chtít ven, protože znovu se
mi zbytečná cesta absolvovat nechce, ale jsem stejně rozhodnutá, že pokud nic, tak chci aby to vyvolali, u
mámy(je to teda už dost dlouho..konkrétně 21let, když měla mít bráchu) taky pořád čekali a pak se narodil v
poslední minutě přidušenej, rozhodně už se nehodlám nechat odbýt aby mě třeba řekli ať přijdu až v pondělí, to
teda fakt ne...ach jo
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vek 15 led 2008 21:38

No nechci to komentovat, jsou to přeci veřejné stránky. Ptal jsem se proto, žes někde psala, že v tuto dobu už
bude mimčo. No asi se mu nechce, když se s ním díváš na zprávy v telce.
Jinak to určitě dobře dopadne.

Neregistrovaný

P?sp?vek 16 led 2008 00:49

A tak to já to klidně okomentuju, zas už nejde jen o peníze nebo o něco ale o život, takže se nedám odbýt, ale
Matýsek se má k světu, hýbe se normálně, tak nemá smysl se s doktory přít jestli jsem včera měla rodit, druhej
termín je zítra a do pátku ještě 3 dny, tak to nebudu hrotit, pokud nebudou komplikace, stává se že doktoři
chybují, ale zase si myslím, že porodník už má nějaké zkušenosti, jen teda mě naštvalo to jak mě sestra na
gyndě poslala domů, kdybych se nechala, tak trnu jestli je vše OK když se mimčo hýbe, bych dneska nespala
nejen kvůli tomu že mě krutě braly záda ale navíc z deprese, to by nedělalo dobře ani mě ani mímu:) Taky věřím
že to bude OK, ale svěřit se někomu uplně to na mě taky není, vždycky musí člověk spoléhat i sám na sebe, v
otázce života tím spíš
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vek 27 b?e 2008 17:00

To jsem rád, že se to zdařilo, i termínově to dobře vyšlo, protože další dny už by to bylo hodně
problematické.
Sehnali jste někoho na seřízení vůle ventilů na Unu ?

Neregistrovaný

P?sp?vek 29 dub 2018 09:50

Tak Diesel už zase žije!!!!

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem, kdo nám radili co máme s ním
udělat a co by mohlo zlobit. Nafťáček se včera rozběhl svým krásným dieselovým zvukem a zase dělá
"glogloglo" a vozí mě do práce.

HLAVNÍ A NEJVĚTŠÍ PODĚKOVÁNÍ FRANTOVI 2004 A JEHO KAMARÁDOVI,
AUTÍČKO SE ROZBĚHLO POD JEJICH RUKAMA A URČITĚ NA NĚM VYPOTILI SPOUSTY KRVE. KAMARÁDI DĚKUJEME.

Naposledy oživil Anonymous v 29 dub 2018 09:50
P?edchoz

Zp?t na Technika

• { RELATED_TOPICS }
    Odpov?di
    Zobrazen
    Posledn p?sp?vek