home | akce | technika | tlachání | bazar | projekty | články | odkazy

Diesel nestartuje

Podvozky, plechy, elektrika a vše kolem oprav a úprav

Neregistrovaný

P?sp?vek 09 pro 2007 02:35

Diesel nestartuje

Prosím poraďte, dělalo se těsnění pod hlavou, všechno nasazený OK, nový svíce, motor točí ale nechce chytnout,
v čem by to mohlo být? Nafta tam jde, jsou nějaký čidla někde, který to říděj?
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vky: 2857

Registrovn: 20 pro 2007 04:05

Bydli?t?: Nový Jičín

P?sp?vek 09 pro 2007 02:51

Re: Diesel nestartuje

Nezapomělas připojit drát od elektroventilu na vstřikovacím čerpadle? To bude nejpravděpodobnější závada...
Fiat Uno 1,9 TDi.d. - prozatím cca 130 koní a 300 Nm - GTB1756VK a race čerpadlo - začíná nový level.
Lancia Delta Turbo Di.d. Evoluzione - novej mazlík na dlouhé zimní večery
U?ivatelsk avatar

P?sp?vky: 307

Registrovn: 20 pro 2007 00:51

Bydli?t?: Pardubice

P?sp?vek 09 pro 2007 04:08

a co rozvody? jsou ok?
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vky: 343

Registrovn: 19 pro 2007 21:23

P?sp?vek 09 pro 2007 06:38

Co máš za motor? Jestli obyč bez ŘJ tak snad se podívej co psal Majkl. Odvzdušnil jsi systém ?

Neregistrovaný

P?sp?vek 09 pro 2007 07:12

Rozvody jsou OK, raději jsme na to ještě znovu koukali. Je to motor bez ŘJ a je i připojený drát k
elektroventilu čerpadla

Neregistrovaný

P?sp?vek 09 pro 2007 07:13

Rozvody jsou OK, raději jsme na to ještě znovu koukali. Je to motor bez ŘJ a je i připojený drát k
elektroventilu čerpadla

Neregistrovaný

P?sp?vek 09 pro 2007 18:34

Pojistky mas vsechyn OK ????

Neregistrovaný

P?sp?vek 09 pro 2007 18:36

Jo a pokud byla hlava dole,muze byt problem v tom,ze to nema ted takove tlaky ...zkusil bych pri startovani
striknout do sani trochu STRAT spreje,to by mohlo take pomoct,pokud tvrdis ze je to odvzdusnene a nafat strika
z trubek.

Neregistrovaný

P?sp?vek 09 pro 2007 22:28

hle vis co se mi jednou stalo, ze muzeš otočit rozvody o 180° prostě kdy ma byt na 1. valcu zavreny ventili,
tak tam je zrovna strih ventilu, motor šel natočit, ale nedržel volnoběh a strašně hulil, masakr, zkus to
prohlidnout, jako to se me stalo při vyměně naftovyho čerpadla, že sem si motor natočil na OT ale na to druhy,
kdy byla vačka naopak jako

Neregistrovaný

P?sp?vek 10 pro 2007 01:59

Zítra to ještě jednou rozdělám a kouknu na to, jestli opravdu vačka sedí tak jak má. Start spej taky zkusím a
pokud máte ještě nějaký tip tak budeme rádi za rady. Díkas

Neregistrovaný

P?sp?vek 10 pro 2007 05:11

Relé žhavení je OK? Jde proud na žhavící svíčky?
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vek 10 pro 2007 05:47

I kdyby to nežhavilo tak by to mělo aspoň snahu blafat si myslím... Ikdyž 1,3D je parchant i na žhavení...
Fiat Uno 1,9 TDi.d. - prozatím cca 130 koní a 300 Nm - GTB1756VK a race čerpadlo - začíná nový level.

Neregistrovaný

P?sp?vek 10 pro 2007 14:23

To já mám zkušenost takovou,že když v ropákovi zapnu "zapalování" a hned startuju bez nažhavení,tak nemá
motor žádnou snahu chytnout,ani neblafne... Tudíž myslím,že by to mohlo být i to relé žhavení.Jiná situace by
byla,kdyby odešla jedna,nebo dvě žhavičky,to by měl motor aspoň snahu naskočit.
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vek 10 pro 2007 18:59

V létě jsem na 1.3D dělal to samý co ty. Jestli jsi doře nastavil rozvody, tak poslechni jestli ti cvaká ten
el ventil. Žvaváky jsi psal, že jsi dával nové. Počítám, že vstřiky byly taky v pohodě. Vstřikovací čerpadlo
jsi určitě dal stejně, a to po nahození doladíš. Já se nemohu zbavit dojmu, že nemáš pořádně odvzdušněnej
systém. Jestli ti to doteď nechytlo, popiš jak jsi ho odvzdušňoval. Mě v létě dokud při povolených tryskách
šly bublinky vzduchu tak to taky nechtělo chytnout.
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vek 10 pro 2007 19:22

Jestli se mi to podaří, tak tady z knihy jak na to možné příčiny:
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vek 10 pro 2007 19:25

ještě jednou, nevkládal jsem obrázek ve formátu jpeg/jpg ...

Neregistrovaný

P?sp?vek 10 pro 2007 19:37

Díky všem, zkusíme všechny rady.
Franta2004: No povolili jsme to vedení ke vstřikům aby při startování
tekla nafta, nejdřív šly bubliny, ale už by to mělo být OK, jinak točí dobře, po delším startování užuž jakoby
chytá, ale pak už to radši vypínáme, aby neumřel ještě startér a navíc baterka to taky nenese dobře. Zkusíme
to ještě jednou odvzdušnit a kdyžtak mrknout na tu vačku
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vek 10 pro 2007 19:49

Jestli to už má snahu chytat, tak je zpoloviny vyhráno. Předvstřik jsi nastavil stejně jako to bylo? To někdy
taky dělá problém.

Neregistrovaný

P?sp?vek 11 pro 2007 04:07

Tak to vypadá snad opravdu na ten vzduch, jdou zpátky takovou průhlednou hadičkou bublinky a docela dost, může
to bejt to zavzdušnění a jak to teda odvzdušnit?

Neregistrovaný

P?sp?vek 11 pro 2007 05:11

povoliš na všech vstřikách trubky, proste jenom aby byly heftly na jeden závit, a točiš motorem, druhej
pajdulak se diva kdy začne z toho kropit nafta, až bude ze všech čtyrech chcat, tak zastaviš, utahneš trubky a
pak to musi chytit

Neregistrovaný

P?sp?vek 11 pro 2007 21:52

Díky, ale vzduch to nebyl:((( Už vážně nevíme, jak se změří jestli má elmg.přerušovač chodu motoru správné
napětí a kde ho hledat?A jak se seřizuje počátek vstřiku paliva?

Neregistrovaný

P?sp?vek 11 pro 2007 22:11

emg ventyl by měl být na čerpadle a správné napětí je napětí baterie aspon tak to má golfik nfim jak to maj
italli, když zapneš klíč tak by mělo byt u motoru sklyšet cvaknutí a ventyl by se měl otevřít...o předvstřiku
bohužel nic nefim. A žhaví ti to určitě?? vim že bratrankovy prdla pojista žhavení(byla zvláš někde u motoru)
a kontrolka normalně svítila jako by to žhavilo ale ve skutečnosti to vůbec nežhavilo a tím padem
nechytalo....

Neregistrovaný

P?sp?vek 11 pro 2007 22:20

No kontrolka svítí, v motorovým prostoru jsou asi 3 pojistky, ještě zkusím povyměňovat, třeba jsou jetý a není
to vidět, jedná se o peugeota, ne o uno, ale to je fuk, může to mít jiný důvody, ale nemůže to bejt zas tak
jiný, takže některý závady moou být stejný, zkusím ty pojistky. To cvaknutí je slyšet

Neregistrovaný

P?sp?vek 11 pro 2007 22:46

Tak pojistky tam byly pěkně zarostlý, skoro nešly vyndat, bylo to zoxidovaný tak jsem to prostříkla a dala
nový, teď je to nažhavený za pár vteřin, předtím se čekalo dobu, ale stejně to nechce chytit:(jestli to
cvaknutí je zvuk toho ventilu, tak potom už nevím
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vek 11 pro 2007 23:37

Ještě asi hlopý dotaz: Má motor vůbec tlaky? Sedlo si to těsnění dobře a je dotažená palica?
To bylo jen
pro upřesnění, protože pokud to předtím jelo a teď ne tak už mě nic nenapadá...
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vek 11 pro 2007 23:38

Jo to cvaknutí je od toho ventilu, takže pokud teda cvaká tak je OK.

Neregistrovaný

P?sp?vek 12 pro 2007 00:29

No mě už jedině napadá ta vačka a těsnení je dotažený tak jak má, jsme si na to extra půjčili momenťák, ty
tlaky bez toho přístroje nezměříme, ale taky mě to už napadlo, předtím to jelo, sice potom už hůř jak bylo to
těsnění čím dál volnější, ale jelo. Takže co doma můžem zkusit sundat vačkovku, celej motor zas nastavit jak
má bejt a zas jí tam vrátit, nevím jak to myslel o pár řádků výš Huty, že si to pootočil o 180, já totiž mám
za to že když se to dělalo poprvé, tak v zaaretovaný poloze se byly v pohybu ventily na 1. a 4. válci, kdežto
tentokrát to byl 2. a 3., manžel mi to pořád nevěří, ale detailů já si docela všímám, takže ho musím přinutit
to ještě jednou rozebrata a skouknout. Anebo jestli máte někdo recept jak si doma změřit tlaky bez toho spešl
přístroje, tak budu ráda za návod.

Neregistrovaný

P?sp?vek 12 pro 2007 03:52

Tak jestli je to tak,jak jsi napsala,tak to bude na 100% tím časováním.Jaký přesně je to typ motoru? Jaký
Peugeot? Rok výroby? Můžu se kouknout do knihy,jak to má být správně. Ale obecně se dá říct,že značky vačka -
vačková skříň,klikovka - blok motoru a vstřikovací čerpadlo - blok musí sedět a většinou se to nastavuje,když
je na 1. válci píst v horní úvrati a na ventilech 1. válce střih (výfukový právě dosedl a sací začíná
otvírat). U Peugeotů jsou myslím ty aretační trny na setrvačníku a na vačce,u čerpadla si teď nejsem
jistý.Takže trn v setrvačníku zajistí,že bude píst v 1. (a 4.) válci v horní úvrati.To ovšem platí za
předpokladu,že setrvačník je na klikovce nasazen správně.(ve správné poloze). Stejně tak trn vačka - hlava
zajistí střih na 1. válci.(Zase platí za předpokladu,že vačkové kolo je nasazeno správně,na klínku). Viděl
jsem totiž i vačkové kolo na nějakém motoru,už nevím,co to bylo,a tam se dalo kolo nasadit na vačku v
libovolné poloze = nemělo žáný klínek ani nic podobného,jen kužel a matice. Takže na to koukněte,jestli sedí
všechny "značky" a všechna kola jsou na klínkách ve správné poloze,pak HLAVNĚ NEZAPOMENOUT vytáhnout všechny
trny,pro jistotu opatrně zkusit protočit motor ručně přes ráčnu,jistota je jistota,a musí jet!

Neregistrovaný

P?sp?vek 12 pro 2007 04:50

Je to 405 diesel, starej model z 89 bez TD se servem poháněným přes řemen z vačkovky.Jsme bezradný, teď to
jdem rozdělat, i když manžel tvrdí, že to sedí, tak já to chci vidět na vlastní oči, jsem přesvědčená, že jsem
viděla něco jiného, když jsem mu to tam pomáhala dávat zpátky

Neregistrovaný

P?sp?vek 12 pro 2007 07:05

Tak jsme to rozdělali a vypadá to že byla otočená řemenice, tudíž vlastně i pořadí zapalování, začínalo to na
2. válci, snad to bude tím, otočíme jí tak jak by snad měla být a uvidí se
Dal?

Zp?t na Technika

• { RELATED_TOPICS }
    Odpov?di
    Zobrazen
    Posledn p?sp?vek