home | akce | technika | tlachání | bazar | projekty | články | odkazy

Fiat Punto GT - Hornet

Renovace, Tuning, Úpravy (Přidejte foto co máte zrovna v garáži a na čem makáte)

U?ivatelský avatar

P?ísp?vky: 25

Bydli?t?: Bratislava

P?ísp?vek 25 ?er 2013 11:38

Fiat Punto GT - Hornet

No ako len zacat
Po dlhych uvahach ake auticko si zaobstarat, ktore by bolo male, lahke a hlavne oturbene (strasne sa mi paci zvuk BOV )
som sa rozhodol zacat hladat UNO turbo. Je to stara poctiva klasika ktora svojim staruckym vzhladom vobec nepresvedci cloveka o svojom velkom vykonnostnom potencialy Bohuzial zohnat tento typ auta aspon v akom takom uspokojivom stave a za rozumne peniaze je takmer nemozne. Po vyse roku som sa teda zameral na Punto Mk1 GT turbo ktore motoricky vychadza z Una turba a da sa predpokladat ze bude mat aspon zopar muĹĄiek vychytanych
Netrvalo dlho a na bazosi som narazil na celkom zachovaly (ani zdaleka nie dokonaly) kusok za slusny peniaz.

Takze v skratke:
Fiat Punto Mk1
1,4 GT Turbo
96kw
rv. 1999

A takto teda vyzeralo na zaciatku. Vela kozmetickych chyb, ci uz zvonka alebo zvnutra, a o motorickych ani nehovorim. Ale k tomu sa dostanem neskor
takze Vam predstavujem mĂ´j "project Hornet supercharged"

Obrázek

Obrázek

[img]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/903921_10200249080642880_1244523804_[img][/img]o.jpg[/img]

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Fiat 1,4 GT Turbo rv.99 96kw / UNDER CONSTRUCTION
KW, OZ, Garrett GT2560R, FMIC, EBC, HKS bov,...
U?ivatelský avatar

P?ísp?vek 25 ?er 2013 11:40

Re: Fiat Punto GT - Hornet

V zasade prve co som spravil ked som ho priviezol do bratislavy bola klasicka udrzba.

Auto malo prasknute celne okno tak som objednal celacik of firmy jumaz, pokial bolo mozne co najkvalitnejsie.
zatial som zacal tym ze som vymenil zopar hadic, rozvody, remene, filtre, naplne, olej 10/60, pretesnil vanu, ventilveko, zmeral kompresiu (+-12), vramci vane vymenil ojnicne loziska a rozobral a vycistil olejove cerpadlo, vymenil sviecky a svieckove kable, oholil vyfuk odpredu az dozadu a na hulvata vyhadzal komplet auto az na palubovku a stropnicu.

Obrázek
U?ivatelský avatar

P?ísp?vek 25 ?er 2013 11:41

po poskladani a nastartovani s oholenym vyfukom bez katu, tmicov a podobne sme zistili ze auto strasne dymi... zavado bola viac ako jasna.. ked sme vybrali turbo zistili sme ze ma prasknutu vyfukovu komoru, zbrusene lopatky a vakel na oske. Inymi slovami, turbo kaput plus zvody tiez popraskane...
Zacal som zistovat ako je na tom IHI turbo VL7 s repasom a nebol som velmi nadseny zisteniami... repas viac menej nemozny a nove turbo predrazene... Medzi tym som nasiel na bazosi jedno punto na rozpredaj tak som zbehol do Rimavsek Soboty pre dalsie turbo a zvody ze sa pokusim vyskladat z dvoch jedno uspokojive. Bohuzial vecssina dielov bola tiez nepouzitelnych a zvody tiez nevyzerali zrovna najpouzitelnejsie.
Tieto okolnosti nastartovali ako mu moji znami hovoria "vesmirny projekt"

objednal som nove turbo Garrett GT2560R, nerezove ladene zvody z Talianska a pustili sme sa do prace

Obrázek
U?ivatelský avatar

P?ísp?vek 25 ?er 2013 11:42

Takto neako vyzeralo punticko ked sme ho vyhadzali

Obrázek

Obrázek
U?ivatelský avatar

P?ísp?vek 25 ?er 2013 11:46

navarila sa kufrova rozpera:

Obrázek

Obrázek

Obrázek
U?ivatelský avatar

P?ísp?vek 25 ?er 2013 11:54

Dalsim krokom bola renovacia podlahy. Vytrhanie tlmiaceho asfaltu (tych zopar platkov na podlahe malo nakoniec skoro 10kg v igelitke )
okartacovanie povrchovej hrdze a natretie modrym alkytonom:

Obrázek

Obrázek

Obrázek
U?ivatelský avatar

P?ísp?vek 25 ?er 2013 11:57

ked som uz mal krasne vyhadzane auto, rozhodol som sa nedavat naspet nic, skor pokracovat v znizovani vahy.
objednal som 2mm hruby plast comatex a vyrezal podla tapacirov

Obrázek

Obrázek

Obrázek
U?ivatelský avatar

P?ísp?vek 25 ?er 2013 11:59

ked uz turbinkovy motor, potrebujeme aby auto aj drzalo na ceste. Klasika bazos, objavil som pevny KW podvozok -3cm v zachovalom stave za slusne peniaze tak som nevahal:

Obrázek
U?ivatelský avatar

P?ísp?vek 25 ?er 2013 11:59

ku vacsiemu turbu treba aj silnejsie cerpadlo a vacsie vstreky. Zas zauradoval bazos, za super peniaze som kupil vstreky a cerpadlo z Fiatu Coupe 2.0 16v Turbo.

Obrázek
U?ivatelský avatar

P?ísp?vek 25 ?er 2013 12:02

prva varka veci dorazila. tesim sa na rozbalovanie ako na vianoce

Obrázek

a mame vianoce v skratke co prislo... turbo Garrett GT2560r, intercooler, sada samco hadic k vode, intercooleru a podtlaky, electronic boost controller, zbernik olejovych vyparov, regulacia paliva. spolu 1 180,- euro :-/

Obrázek

pre porovnanie: pĂ´vodne turbo ihi vl7 vs garrett gt2560r. v zasade nic moc extra ale v porovnani s pĂ´vodnym ihicko vyzera uz aspon trosku viac dospelackejsie...

Obrázek

a posledna hracicka z talianska. uz len doriesit redukcie na vzduch a downpipe, a stocenie resp premiestnenie westgate a mozme to zacat vsetko ladovat do auta drzte palce, kto uz ma skusenosti s podobnou prestavbou, uvitam kazdu radu a pomoc. Stale zhanam chip seb4 gt3 keby niekto o neakom vedel.

Obrázek
U?ivatelský avatar

Člen klubu

P?ísp?vky: 384

Bydli?t?: Pardubice

P?ísp?vek 25 ?er 2013 15:12

Hezký:) opravdu moc.. Turbo dobrá volba, až mě odejde, tak do něj taky půjdu..:) jinak být na tvém místě, shodil bych hlavu a nechalal srovnat dosedací plochu pro výfokové svody/sání a použil kovové těsnění.. jak pod hlavu, tak pod sběrné potrubí.. protože si myslím, že tě to stejně nemine a škoda to dělat 2X.. jinak bomba hodně zdaru:)
U?ivatelský avatar

P?ísp?vek 25 ?er 2013 15:42

chvojna pí?e:HezkĂ˝:) opravdu moc.. Turbo dobrĂĄ volba, aĹž mě odejde, tak do něj taky pĹŻjdu..:) jinak bĂ˝t na tvĂŠm mĂ­stě, shodil bych hlavu a nechalal srovnat dosedacĂ­ plochu pro vĂ˝fokovĂŠ svody/sĂĄnĂ­ a pouĹžil kovovĂŠ těsněnĂ­.. jak pod hlavu, tak pod sběrnĂŠ potrubĂ­.. protoĹže si myslĂ­m, Ĺže tě to stejně nemine a ĹĄkoda to dělat 2X.. jinak bomba hodně zdaru:)

snazim sa zatial motor neotvarat a nerozoberat. zlozim to tak ako to je momentalne. som tej zasady ze pokial to nie je nevyhnutne nechytat sa toho.
Mam na to svoje dĂ´vody po minulych skusenostiach :)
Ked to prdne tak potom sa otvori motor a spravim ho cely na kompletku od vybrusu kluky, hlavy, bloku, prekruzkovania atd atd atd... ak budu financie tak do toho naprasim aj vsetko kovane... Lebo to je uz jedno s druhym.. spravis vrch, odide spodok a naopak. takze ked uz tak vsetko a na to momentalne financie nemam.
Tieto nakupy ma vypumpovali do hlbokeho minusu na dva mesiace minimalne...
Obetoval som letnu dovolenku a zrusil som tri terminy u zubara :D
U?ivatelský avatar

Člen klubu

P?ísp?vek 25 ?er 2013 16:26

jasný rozumím:D tak bych alespoň obětoval nějakou kačku za AFR, abys věděl, jak jsi na tom s bohatostí směsi.. aby ses vyhnul právě těmto problémům.. někdo chválil 16VT svtřiky na gt, někdo zase nedoporučoval.. ale já s tim zkušenost nemám, zkus si o tom zjistit více:) jinak na kolik vyšli cca ty svody děkuju:)
U?ivatelský avatar

P?ísp?vek 25 ?er 2013 23:14

chvojna pí?e:jasnĂ˝ rozumĂ­m:D tak bych alespoň obětoval nějakou kačku za AFR, abys věděl, jak jsi na tom s bohatostĂ­ směsi.. aby ses vyhnul prĂĄvě těmto problĂŠmĹŻm.. někdo chvĂĄlil 16VT svtřiky na gt, někdo zase nedoporučoval.. ale jĂĄ s tim zkuĹĄenost nemĂĄm, zkus si o tom zjistit vĂ­ce:) jinak na kolik vyĹĄli cca ty svody děkuju:)

Zvody 290euro a postovne 60. Nasiel som ich na talianskom ebayi. Davat si ich robit na mieru by ma vyslo cca 500euro a mesiac by tam muselo byt auto.

http://item.mobileweb.ebay.it/viewitem? ... 1083451387

vies mi pre zmenu ty poradit kde kupim ten air fuel ratiometer? Ci zas len ebay? :-D
U?ivatelský avatar

Člen klubu

P?ísp?vek 25 ?er 2013 23:21

Díky myslel sem si to. těch 60 za poštu je mazec, ale nedá se svítit.. Kluci co znám, to maj odtud http://fmic.pl/24-wskazniki
U?ivatelský avatar

P?ísp?vek 25 ?er 2013 23:30

chvojna pí?e:DĂ­ky myslel sem si to. těch 60 za poĹĄtu je mazec, ale nedĂĄ se svĂ­tit.. Kluci co znĂĄm, to maj odtud http://fmic.pl/24-wskazniki

pecka vec, priznam sa ze som ani netusil ze nieco take existuje :D toto je moje prve turboauto takze sa so vsetkym okolo toho len zoznamujem za pochodu :) horsie je ze som na mizine a pokym si budem moct dovolit kupit dalsiu vec za 200 euro to este chvilu potrva :D
kazdopadne si to urcite kupim :P
U?ivatelský avatar

P?ísp?vek 26 ?er 2013 00:25

chvojna pí?e:DĂ­ky myslel sem si to. těch 60 za poĹĄtu je mazec, ale nedĂĄ se svĂ­tit.. Kluci co znĂĄm, to maj odtud http://fmic.pl/24-wskazniki

apropo myslis ze ked tak mam kupovat ten kit aj s tou sirokospektralnou lambdou alebo staci len ten budik a pojde to aj so seriovou?
U?ivatelský avatar

Člen klubu

P?ísp?vky: 929

Bydli?t?: Chrast

P?ísp?vek 26 ?er 2013 04:53

pokuď to chceš mít přesný tak s lambdou
Obrázek
U?ivatelský avatar

P?ísp?vek 26 ?er 2013 08:13

ked uz ale presne pomery tak by to chcelo asi aj budik s cidlom na egt teplotu vyfukovych plynov :D
U?ivatelský avatar

P?ísp?vek 26 ?er 2013 08:16

skyline pí?e:pokuď to chceĹĄ mĂ­t přesnĂ˝ tak s lambdou

inak citam v profile ze si sustruznik, je to pravda? vedel by si mi spravit dve uplne drobnosti? potreboval by som vyrobit dve priruby na vzduch na turbo na 57mm trubku
Obrázek
vedel by si? kolko by si za to chcel?
U?ivatelský avatar

P?ísp?vek 26 ?er 2013 08:22

a potrebujem este kupit vyfukovu prirubu na t25, lebo moja pĂ´vodna je asi o tretinu mensia. neviem sa k nej vygooglit, nasiel som ju len na ebay, ale aj s castou vyfuku a pletencom co mi je zbytocne kedze mam ine zvody a turbo je osadene inde takze by som to musel aj tak urezat a prispĂ´sobit. navyse sa mi to zda byt hodne predrazene a ani sa mi ta priruba nezda lebo ma neako moc dier. jedine ma napadlo ze je asi univerzalna na viac typov turieb alebo co. ale riskovat sa mi to nechce...

http://www.ebay.it/itm/Downpipe-Fiat-Punto-GT-flangia-Garrett-Gt2560r-Gt2554r-/320754023371?pt=Ricambi_automobili&hash=item4aae6dfbcb&_uhb=1#ht_5121wt_907

Obrázek
U?ivatelský avatar

Člen klubu

P?ísp?vky: 942

Bydli?t?: MladĂĄ Boleslav

P?ísp?vek 26 ?er 2013 10:22

vykres si nasel, tak si ji nech nekde vyriznout na laseru a pak si to svar doma ne? vyjde te to na par penez a budes tzo mit presne jak potrebujes.
U?ivatelský avatar

P?ísp?vek 26 ?er 2013 11:04

jirik:-) pí?e:vykres si nasel, tak si ji nech nekde vyriznout na laseru a pak si to svar doma ne? vyjde te to na par penez a budes tzo mit presne jak potrebujes.

ono je to sice pekne, ale ja zvarat neviem, s casom som na tom tiez mizerne aby som s tym behal na milion miest cize tak ci tak by som s tym musel niekoho otravovat. radsej si za to trochu priplatim a nech mi to dojde hotove a nachystane na nahodenie.
U?ivatelský avatar

Člen klubu

P?ísp?vek 26 ?er 2013 15:47

jsem soustružníček, nejní problém něco udělat, nakresli výkres jak by to mělo přesně vypadat a pošli mi to na skyline.ni@seznam.cz a nějak se dohodnem
Obrázek
U?ivatelský avatar

P?ísp?vek 27 ?er 2013 07:25

skyline pí?e:jsem soustruĹžníček, nejnĂ­ problĂŠm něco udělat, nakresli vĂ˝kres jak by to mělo přesně vypadat a poĹĄli mi to na skyline.ni@seznam.cz a nějak se dohodnem

fu no nie som zrovna technicky tip a uz vobec nie na vykresy :D podla tych kĂłt co som sem dal parametre turba sa to neda? potrebujem proste len na nieco natiahnut samco spojku na trubku.
U?ivatelský avatar

Člen klubu

P?ísp?vek 27 ?er 2013 20:18

dá :) takže jen tu přírubu na turbo s cca 5cm trubkou 57mm?
Obrázek
U?ivatelský avatar

Člen klubu

P?ísp?vek 27 ?er 2013 21:27

Ládíku udělej to rovnou 2x nějak se pak ohodnem:)
U?ivatelský avatar

P?ísp?vek 28 ?er 2013 18:00

Hej hej, proste len nech je na co nasunut tu spojku. Na vstup aj na vystup. Pisni mi do spravy cenu a cislo uctu, poslem ti prostriedky ;-)
U?ivatelský avatar

P?ísp?vek 25 ?rc 2013 11:22

NA PREDAJ btw, rozmyslam aj nad predajom ak by mal niekto zaujem. Som na tom strasne mizerne s casom, auto mi stoji uz 4 mesiace a nedostal som sa poriadne ani len ku rozbaleniu nakupenych veci :| som ochotny ho predat len za cenu nakupenych veci s tym ze auto by bolo v podstate gratis.

co je v aute a co je ku autu je v podstate jasne z temy takze je to asi zbytocne rozpisovat :)
U?ivatelský avatar

Člen klubu

P?ísp?vek 27 ?rc 2013 22:15

Ahoj ozvy se mi prosím na viva.la.kobliha@seznam.cz sice asi ne komplet ale o něco bych měl zájem děkuju
Dal?í

Zp?t na Projekty

• { RELATED_TOPICS }
    Odpov?di
    Zobrazení
    Poslední p?ísp?vek