home | akce | technika | tlachání | bazar | projekty | články | odkazy

Fiat Uno 1.4 nestartuje

Oživit téma

Podvozky, plechy, elektrika a vše kolem oprav a úprav

Neregistrovaný

P?sp?vek 10 ?er 2006 01:11

Fiat Uno 1.4 nestartuje

Ahoj všem,mám takový dotaz a prosím o radu.Mám Fiat Uno 1,4 i.e.Když sednu do auta,tak otčím klíčkem do první polohy (všechny kontrolky svítí).Jakmile otočím do druhý polohy,nezačne hrabat ani baterka.Prostě se nic neděje.Auto naskočí tak na 10 pokus, kdy začne normálně hrabat baterka a motor hnedka chytne.Nevíte, čím to může být?Bavil jsem se v servisu s chlapama a říkali,že to je asi alarmem,který tam mám.Jenže to se mi nezdá, protože ten alarm tam mám 1,5 roku a dřív to nedělalo.Za každou radu budu rád a dík všem

P?sp?vky: 1648

Registrovn: 09 led 2012 20:44

P?sp?vek 10 ?er 2006 02:06

Re: Fiat Uno 1.4 nestartuje

Co spínací skříňka? Až to zase nepůjde,zkus to kablíkem přímo z + pólu aku na ten plochý konektor na cívce
starteru.Bacha na kvalt.

Neregistrovaný

P?sp?vek 10 ?er 2006 03:28

U alarmu záleží co odpojuje ale imob. relé jsem ještě neviděl vadný.
Jinak přechoďák od spínačky po
startér(cestou je nějakej konekter) se hledá blbě,spínačka je celkem drahá použitá nezaručí 100% funkčnost,
takže podle mne je nejjednodušší dát přímo ke startéru relé-to potřebuje proud jen několik desítek mA a je to
v pohodě.
Tohle ale platí pokud ti startér alespoň cvakne a nezaskočí, pokud je úplně mrtvo tak to bude
spíš vada startéru nebo špatnej kontakt od baterky nebo tak.
Nevím co je že hrabe baterka ale
předpokládám, že je to ,že auto startuje:-))
Kontrolky ti pohasnou nebo ne při startu?
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vky: 2446

Registrovn: 20 pro 2007 00:40

Bydli?t?: nedaleko Velkého Meziříčí

P?sp?vek 10 ?er 2006 03:43

kouskem kabelu přivést plus na konektor starteru.když zabere tak je to buď ve spínačce nebo ve vedení nebo v
tom alarmu pokud toto odpojuje startování.Pokud by to byla spínačka tak je nejlepší si sehnat velký tlačítko
co snese větší proud třeba jak jsou na různých strojích nebo elektrorozvaděčích a startovat tím.Jde koupit i
přímo startovací tlačítko pro traktory a náklaďáky. Je to jednoduchý a efektní a budeš to mít hustě votuněný
:-)
Barevnej?! To je rasýzmus!!!

Zp?t na Technika

• { RELATED_TOPICS }
    Odpov?di
    Zobrazen
    Posledn p?sp?vek