home | akce | technika | tlachání | bazar | projekty | články | odkazy

Klepání motoru F Coupe

Úpravy motorů a vše kolem motorů

Nováček

P?sp?vky: 1

Registrovn: 13 led 2014 19:23

P?sp?vek 13 led 2014 19:28

Klepání motoru F Coupe

Zdravím chlapy, na mém Coupe 1.8 96kw se mi začalo ozývat kovové nepravidelné klepání jakoby z vrchu motoru. Na volnoběch to chvíly neklepe pak začne trochu poklapávat, pak víc víc a zase chvíly ticho. Jinak jde motor normálně, rozvody byly dělány tak rok zpět najeto na nich tak 10000km. Nevite někdo jaká by mohla být příčina?

P?sp?vky: 105

Registrovn: 06 led 2013 11:32

P?sp?vek 13 led 2014 22:45

Re: Klepání motoru F Coupe

co jezdíš za olej? a jak je starej

nalej tam 5W50 od Mobilu 1 a jezdi dál... 1 intervalvýměny zkrať na polovic (normální interval max 15000km) a pokud klepání neustane, je třeba pošlechtit buď variátor, nebo hydra... u mě to byly hydra, i když myvšichny tvrdily že to je variátor:) kterje mam stále původní
U?ivatelsk avatar

Jádro

P?sp?vky: 739

Registrovn: 19 pro 2007 20:47

Bydli?t?: Most

P?sp?vek 13 led 2014 23:03

Jakoby z vrchu je podle mě klika ;) první válec ojnice - klika KO. Presne tak se to projevuje.. při deceleraci klepe, při akceleraci to neklepe, někdy jo někdy ne. Kazdopadně podle mě je to KO motor. Variator buď funguje, nebo nefunguje, nic mezi tím není. Hydra to být můžou, ale že by to klepalo / neklepalo, to jsem u tohodle motoru nezažil.
Fiat Idea mJTD, Fiat Punto 1.9mJTD HGT 2005 1++kW

Ex: nespočet Alf, Fiatů a Lancií

P?sp?vek 14 led 2014 17:58

kdyby klepala klika, tak ta klepe furt...hlavně při akceleraci to mlátí jak prase...

hydra klepou/neklepou... záleží jak moc jsou zasraný, jak moc je šitovej olej, případně jak moc je ten olej utavenej(ohřátej..) ...stačí aby byl starší, ohřátej, nějaká 10W40 s nájezdem 15000 a u tak starýho motoru může při pouhým překročení o 5°C začít hydro klepat...jakmile zchladne zas se to zklidní...
U?ivatelsk avatar

Jádro

P?sp?vky: 739

Registrovn: 19 pro 2007 20:47

Bydli?t?: Most

P?sp?vek 15 led 2014 19:20

já ti to nevyvracím, jenom přidávám další možnou alternativu. Není pravda, ze kdyz klepe motor, klepe furt.
Zažil jsem X 1,8ček poloklepajících a všechno bylo na klice.
Fiat Idea mJTD, Fiat Punto 1.9mJTD HGT 2005 1++kW

Ex: nespočet Alf, Fiatů a Lancií

P?sp?vek 15 led 2014 19:40

poklepávajicí?

pokud motor začne poklepávat, tak s ním nemáš šanci najet víc jak 10km než se hvízdne úplně...což je dlouholetá zkušenost se vším možným počínaje favoritem, konče V6 od audi..+ samozřejmě taky pár italů..
každopádněu coupe je budík na tlak oleje a pokud to na volnoběh za tepla nemaže víc jak 1.5 bar ak ten problém asi bude na klice... případně se tam v krátké budoucnosti objeví...
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vky: 2857

Registrovn: 20 pro 2007 04:05

Bydli?t?: Nový Jičín

P?sp?vek 20 led 2014 15:25

Dělal jsme těď Punto HGT, jak píše Repro, na volnoběh ticho, od cca 1500 ot nepravidelné poklapávání, cvakání, ozývalo se shora od sací vačky 2 a 3tí válec. Vyměnil jsme hydra, variátor, rozvody, auto poklepávalo dál. Shodil sem vanu, a 2 a 3tí válec lízlý na klice, pár škrábanců a šálek v jednom místě na bronz. Udělal se přebrus, nové šály, 10W60 Racing a jezdí jako vítr.
Jinak příčina - 2x rozbitá vana protože auto je na podvozku -80/-60, a pak nějaký umělec lepil vanu na tunu silikonu, který se odloupal a zacpal sací koš. Divím se že vačky to přežily bez uhony.
Fiat Uno 1,9 TDi.d. - prozatím cca 130 koní a 300 Nm - GTB1756VK a race čerpadlo - začíná nový level.
Lancia Delta Turbo Di.d. Evoluzione - novej mazlík na dlouhé zimní večery

Zp?t na Motory

• { RELATED_TOPICS }
    Odpov?di
    Zobrazen
    Posledn p?sp?vek