home | akce | technika | tlachání | bazar | projekty | články | odkazy

Lambda sonda

Oživit téma

Podvozky, plechy, elektrika a vše kolem oprav a úprav

NeregistrovanĂ˝

P?ísp?vek 05 dub 2006 19:35

Lambda sonda

Ahoj, mam na Unu 1.0ie vadnou 3-dratovou lambda sondu. Jak jsem se dival po netu, nova stoji nejmin 2500Kc. Muzu sehnat levnejsi, ale je 4-dratova. Chtel bych se zeptat, jestli nekdo nevi, zda je mozne pouzit 4-dratovou s tim, ze se jeden vodic uzemni nebo je tam jeste jiny rozdil. Pripadne jestli mate tip, kde koupit levne lambdy, budu rad. Diky Ondra
U?ivatelský avatar

Moderátor

P?ísp?vky: 3211

Bydli?t?: Brno

P?ísp?vek 05 dub 2006 21:10

Re: Lambda sonda

Tak ju odpoj, odpoj i baterii, vymaz zavady a jezdi... Uz se to tu probiralo stokrat. Nebudes ekologickej, ale
pojede to normalne. Ted sem schvalne s Puntem jezdil tyden bez lambady, spotreba stejna, jelo to stejne...

NeregistrovanĂ˝

P?ísp?vek 06 dub 2006 05:07

lacin: no jezdi to celkem dobre, ikdyz nekdy zlobi a podle svicek, ktere jsem nedavno menil, je prilis bohata
smes. Spis mi jde o to, ze ty si tu lambdu pred emisema zapojis a projdes, ale ja...A jestli ji mam koupit ted
a usetrit nejakou koruna na pripadne snizene spotrebe nebo az za rok pred technickou, tak mi to vychazi lip to
dat do poradku hned.
Ikdyz na druhou stranu posledni dobou zjistuju, tak to me Uno je nekde pekne
rezave, takze nevim, jestli to ma cenu do toho vrazet penize...co bude za rok? Bohuzel nejsem odbornik, takze
nedokazu posoudit v jakem je skutecne stavu a kolik jeste vydrzi :-(

NeregistrovanĂ˝

P?ísp?vek 06 dub 2006 05:24

No bez sondy přejde jednotka na záložní režim (jako při poruše jakéhokoli čidla), tzn. že je to takové
univerzální nastavení,které sice funguje,ale není to ono. Rozdíl mezi 3 a 4 drátovou sondou je jen v tom,že je
u 3drátu společná kostra pro vlastní sondu a vyhřívání a u 4drátu jsou kostry rozdělené. Pro zapojení se s
někým domluv (pokud nevíš kterej drát kam).

Zp?t na Technika

• { RELATED_TOPICS }
    Odpov?di
    Zobrazení
    Poslední p?ísp?vek