P?sp?vek 16 z? 2012 09:24

Montáž sníženého podvozku Fiat Uno

napsal Kamiloza 27.9.2002

Celý pherson jde vyndat bez stahováku, na podběhu se odšroubují tři matice M8,z odlitku předního náboje se vyndají dva průchozí šrouby.Šestka šroubek drží na tlumiči brzdovou hadici a drát kontroly desek,to musí samozřejmě taky pryč.Vhodnou montérpákou se vyšponuje rameno nápravy a je to celé venku.V klidu na ponku se stáhne pružina a odšroubuje horní matice tlumiče.Tím se uvolní lůžko a pružina.Mně to tak jednoduše nešlo,vnitřní šestihran v pístnici tlumiče se roztrhl a tak ke slovu přišel acetylenokyslíkový řezák.Všechno jsem obložil mokrýma hadrama,fuk fuk fuk a bylo to.Toto se opakovalo i na druhé straně.

--------------------------------------------------------------------------------

Při použití nižších pružin je nutné patřičně zkrátit doraz.Já jsem ho rozřezal na tři díly tak,že původní dorazovou plochu jsem vrátil zpět k původnímu účelu.Prostředek jsem hodil po psovi.zkrácení dorazu pro pružinu -60 činí cca 40mmPro vlastní pružení mám teď k dispozici 20mm.Montáž zpět je na pohodu,už není potřeba žádný stahovák,všechno jde jak po másle.Pherson se přišroubuje k náboji,přizvedne se rameno,šrouby horního lůžka se naštelují do děr v podběhu,dají se matice a tím je podstatná část věci za námi.

--------------------------------------------------------------------------------

Demontáž zadních tlumičů a pružin je sranda.Odšroubují se horní matice tlumičů,auto se zvedne tak,aby šly vyndat pružiny,tlumiče se odšroubují ze spodního uchycení.Měl jsem sundaná kola,takže pružiny jsem vyndal do podběhů.Gumy,nasunuté na spodních závitech pružin,jsem přendal na nové a ty i s novými tlumiči šly na místo starých.Vzadu jsou pružiny -40,ale s dorazy se nemuselo nic dělat.