home | akce | technika | tlachání | bazar | projekty | články | odkazy

NESTARTUJE

Oživit téma

Podvozky, plechy, elektrika a vše kolem oprav a úprav

Neregistrovaný

P?sp?vek 25 pro 2008 23:37

NESTARTUJE

čau borci.

Mám Punto 90 a odmítá nastartovat.Koupil jsem novou baterku.Po měsíci používání byla
úplně vyšťavená.Tak jsem ji nabil znovu a po ježdění jeden den to nestartuje.Ale po novém nabití to startovalo
na první ťuknutí. Nevím co s tím mám dělat. Zkuste mi poradit.

Díky
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vky: 2857

Registrovn: 20 pro 2007 04:05

Bydli?t?: Nový Jičín

P?sp?vek 26 pro 2008 01:28

Re: NESTARTUJE

Něco ti to vybíjí, viděl bych to že nejde dobíjení, nebo dobíjí málo a celá elektrika v autě jde jen na
baterku. Šel bych po altíku, zkus nastartovat, a multimetrem si změřit napětí na baterce, mělo by být 13 -
14,5 voltu, pokud to dobíjí správně.
Jinak ještě jestli ti to něco nevybíjí když je auto vklidu (např.
blbě zapojené rádio nebo jiné dodělávané spotřebiče)
Fiat Uno 1,9 TDi.d. - prozatím cca 130 koní a 300 Nm - GTB1756VK a race čerpadlo - začíná nový level.
Lancia Delta Turbo Di.d. Evoluzione - novej mazlík na dlouhé zimní večery
U?ivatelsk avatar

P?sp?vky: 655

Registrovn: 25 pro 2008 00:34

Bydli?t?: Přerov

P?sp?vek 26 pro 2008 03:52

všechno vypni odpoj minus a mezi olovenou svorku a minusem na baterce zapoj žárovku 12V třeba 15w a jestli se
rozsvítí tak ti to něco žere...

Neregistrovaný

P?sp?vek 26 pro 2008 21:23

Alebo namiesto ziarovky pripoj multimeter(do serie, ako ziarovku) a nastav ho na meranie amperov (popripade
miliamperov) aby si videl presnejsi odber.
Nemalo by to byt viac ako niekolko mA-rov(15-30mA,myslim)

Neregistrovaný

P?sp?vek 28 pro 2008 22:29

A ničím jiným to být nemůže? Třeba ucpané vstřiky?ale to by asi naskočilo, ale mělo to pak jenom nepravidelný
chod ne?
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vky: 2446

Registrovn: 20 pro 2007 00:40

Bydli?t?: nedaleko Velkého Meziříčí

P?sp?vek 29 pro 2008 00:53

takže teď to není vybitý? Startér točí ale motor nechytá, chápu to dobře? To že se to před tím vybilo znamená
že je nějaká vada v elektrice. Buď to málo dobíjí nebo něco žere proud anebo je někde špatný spoj. Zkontroluj
hlavně ukostření, všecky minus dráty které najdeš. Začni kabelem od baterky na blok motoru, propojení na
kastli, taky dráty od alternátoru a všechny konektory které najdeš. Všecko očistit, nastříkat sprejem na
kontakty a znova připojit. Nalisovaná oka a kontakty prostříkat a pomačkat kleštěma. Mě špatná kostra na
kastli nejdřív zhášela rádio, pak začal škytat motor, hlavně při řadění když se pohnul, a pak už nenaskočil.
Mizerné plechové očko schované za motorem v chumlu hadic a kabelů.
Barevnej?! To je rasýzmus!!!

Neregistrovaný

P?sp?vek 30 pro 2008 06:16

Teď to je vybitý, všechno točí ale motor nechytne. Je to asi slabý na to aby ho to nahodilo.nevím co s tím.
Ale asi to nechám přes zimu stát a pak to zkusím. V tý zimě se mi to nechce nějak dělat. Nemám garáž a je to
na prd.Jinak baterka bylu fungl nová. Nevím jak bych to mohl spravit.nevyznám se v elektrice. Myslíš že je to
třeba špatně zapojeným rádiem??? Najik jinak se zapojit nedá. Jenom tím konektorem. Zapojoval mi to před tím
borec tak nic jinýho se na tom pokazit asi nedá. Už jsem z toho na nervy.

Zp?t na Technika

• { RELATED_TOPICS }
    Odpov?di
    Zobrazen
    Posledn p?sp?vek