home | akce | technika | tlachání | bazar | projekty | články | odkazy

Punto GT alá bezedná díra na finance

Renovace, Tuning, Úpravy (Přidejte foto co máte zrovna v garáži a na čem makáte)

Nováček

P?sp?vky: 1

Registrovn: 20 no 2021 20:10

P?sp?vek 20 no 2021 21:55

Punto GT alá bezedná díra na finance

Ahoj, po dlouhém přemýšlení sem si pře rokem pořídil svoje druhé Punto, 1.2 je sice fajn ale co se výkonu týče, mi nedodávalo potřebnou dávku adrenalinu.
Byl sem se podívat na 3 GTčka, kdy sem očekával (dost naivně) celkem normalní stav, jak tvrdili všichni majitelé, jedno hezké zelené mi majitel ačkoli sem slíbil že o víkendu přijedu s podvalem prodal. A jelikož sem v tu dobu měl celkem dost času, nečekal sem, pujčil sem si podval a okamžitě jel pro jediné pojízdné GT které bylo na CZ/SK inzerci a nevypadalo jako fatální vrak.

Po 300km v starém tranzitu s podvalem za zády, sme se s kamarádem dostali k onomu Puntu,
IMG_3756.JPG

Nenechte se omámit dobře vypadající fotkou, každou minutou co sem se na auto díval sem postupně ztrácel růžové brýle kterými sem byl dost pravděpodobně otupěn při koupi.

No, nebylo moc co řešit auto vůbec nejelo tak jak se na GT patří, laborovaní s hledaním závady se nekonalo, změřil sem kompresi a došlo že motor bude potřebovat celkem dost péče a tak se druhy den po přivezení začalo pracovat, začalo se pracovat s ideou že bude Punto za měsíc ready do provozu :D aktualně to je asi 14 měsícu a konečně si dovolím říct, že se blížím do finále.

Motor byl venku 2 dny po koupi auta, to sem jěště měl dostatek elánu, potřebných financí a nadějě, že to nebude tak strašný...
IMG_3957.JPG

První překvápko bylo sundání hlavy, jelikož netlakovala, říkal sem si, aspon hlava bude v cajku, turbo mělo enormní vůli, vačka zhoblovaná až sem tomu nevěřil, svody prasklé na 2 místech ...
Tak sem se těšil, že nebude potřeba shánět hlavu, no 9 prasklin, mezi ventily asi klasika ale dalších 5 prasklin od ventilu ke kanálkům
IMG_4014.JPG
.
Říkal sem si, už nemůže být hůř, změření vůle mezi pístem a válcem znamenalo že k novému turbu, hlavě, vačce, svodům, budu muset koupit i písty.
Na pár dní mě moje nadšení přešlo a začal sem přemýšlet, kolik budu chtít v budoucnu koníku, čím víc sem přemýšlel, tím více sem jich chtěl :?
Takže přišli na řadu né moc levné nákupy, turbo ?! po konzultaci s krajanem Petrem Chvojkou ( díky za vše kámo), sem se rozhodl pro Garrett GT2560R, v Německu za celkem přijatelný peníz, svody sem sehnal zakazkové nerezové Z anglie, ne Čínu, vačka byla dalši dilema, v tu dobu sem jěště koupil 1.6 90HP, měl sem doma 3 vačky na GT, plus sem přemýšlel že tam hodím tu z 1.6, jelikož sem se poté rozhodl hodit 1.6 na inzerci, řekl sem si že objednám Dbilas Dynamic se zdvihem 10,1 mm, 296°.
Nové brusové origo Fiat písty z Itálie, celkem za lidovku oproti kovaným.
IMG_5741.JPG

IMG_5264.JPG

IMG_6595.JPG

Vyčištěný nalakovaný motor, po výbrusu, rovnání, vše sem poskládal, po protočení klikou se mi moc nezdál odpor který motor kladl, říkam si, bude to dobrý, všechno je nové musí si to sednout.
Na druhý den, mi to nedalo a spodek sem celý zase rozdělal.
IMG_1077.jpg

Dobře to bude nějakým špatným ložiskem, koupim nové-> výsledek úplně stejný.
Zase po komunikaci se zkušenějšími sem se i kvůli převrtání hlavových šroubů na M12 a doladění určitých věcí, na které sem doma neměl dostatečné vybavení nebo dostatek zkušeností, padlo rozhodnutí odvézt motor Láďovi Ježkovi. U něj nasledovala jěště úprava misek ventilů, pro aplikaci progresivnějších ventilových pružin, zvýšen přitlak na spojce, klapky ve vaně proti přelévání oleje, vymezení vůlí a opravy mnou obráceně nasazených ojnic (proto to přidírání, chybami se člověk, učí, hlavně že se to odhalilo dostatečně včas)

Motor se u Ládi nějaký ten měsíc ohřál, takže byl čas na práci na podvozku, vše sem chtěl nové, už mě pár tisíc nezbaije... Brzdy z Coupé, ani ne tak kvůli brždení jako kvůli vzhledu 8-) ,pancéřové hadice, EBC 305MM drilled kotouče. Eibach pružiny -35mm, Bilstein B8 tlumiče. Vše do barvy, at' to trochu vypadá :!:
IMG_1667.jpg

IMG_0959.jpg

IMG_8556.JPG

IMG_0100.JPG

IMG_2641.jpg

IMG_2800.jpg

IMG_6432.JPG

pak přišla dalši rána, při rozborce kastle, kdy bylo auto pravděpodobně dost slušně trefený na přední tlumič a oprava, no ta nebyla moc profi, sehnat někoho kdo je ochoten nechat mi vyřezat za pár stovek celej přední rok nebylo tak jednoduché jak sem si myslel, když už se 2 slibotechny našli, s tim jak na autě není rez a že si mužu vyřezat co chci, sem samořejmě neváhal sbalil si flexu, a vyrazil jednou naštěstí 40km daleko, podruhé už 160km, ale co bych pro GT neudělal že.... oba darcovké vozy byly totalně na kaši, jěště horší než to moje...
Po nějaké chvíli se doslova za odvoz našla kastle z GT doslova bez milimetru rzi, neváhal sem na autě byl jěště italský zavodní podvozek, slicky, vačka, vačkodomek, kabeláž, nějake nové díly... i s dovozem přiímo do garáže mě přišlo na krasné 4000 :D
IMG_3173.JPG

A tak začala práce, vyčistit, nalakovat motorvý prostor, spodek auta, vytlumit vnitřek ( hodně lidi to bude brát jako nadváhu, pro mě je to super zpříjemnění comfortu, váhu sem ubral jinde )
IMG_4219.jpg

Postupně se poskládal celý interiér, aktualně je auto nastrojené a připravuje se na lak, dodělá se na zakázku výfuk a může se ladit :D v létě musí být na silnici :twisted:
Když bude zájem budu o pregresu informovat dál :) je toho jěště hodně, ale pro dnešek už stačilo.

Spec list

Garrett gt2560
Progresivní pružiny
Předělané sáni na 2Ov klapku, odstraněné chlazení vsřiků
Dbilas dynamic 296
SS svody
HDS spojka
4 pístky Bremba/ 305mm EBC / vzadu vrtané bremba OEM velikost
16" Coupe kola
Pancéřové hadice
Bilstein B8/ Eibach
OMP rozpěrná tyč
Forge WG
Výfuk /Vedeni k IC Chorche pokud bude mít čas
FMIC Intercooler / 19ti šachtový chladič oleje
Jednotka bude ECUMASTER v kombinaci s flexfuel sensorem
Když seženu náhradní převodovku bude i svor :)
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vky: 2596

Registrovn: 06 no 2008 21:13

Bydli?t?: Teplice nad Bečvou

P?sp?vek 14 ?rc 2021 11:38

Re: Punto GT alá bezedná díra na finance

Krásná práce... Klobouček! :-)
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vky: 1345

Registrovn: 13 led 2010 04:04

Bydli?t?: Vísky

P?sp?vek 29 z? 2021 21:12

ahoj, pekna prace jen dotaz z ceho se pouzily ty hlavove srouby M12? diky
Fiat punto GT run on MegaSquirt II Garrett TB2810,Delphi 440ccm, FMIC,EBC,HKS
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vky: 387

Registrovn: 07 led 2011 00:43

Bydli?t?: Pardubice

P?sp?vek 14 ?j 2021 10:38

To Kubito: klasický VW TDI rotačka. Je jedno jestli 66 nebo 81kw. Jen se musí zkrátit.

Zp?t na Projekty

• { RELATED_TOPICS }
    Odpov?di
    Zobrazen
    Posledn p?sp?vek