home | akce | technika | tlachání | bazar | projekty | články | odkazy

Uno 1.3Turbo Blow off Ventil

Úpravy motorů a vše kolem motorů

Neregistrovaný

P?sp?vek 09 b?e 2013 00:23

Uno 1.3Turbo Blow off Ventil

http://www.tuningshop.cz/motor/blow-off-ventil-1bar/

Zdravim lidi mam menší problém s tímto ventilem... Dnes jsem ho namontoval do svého Una a čekal jsem jak bude foukat a ono nic je slyšet jen nepatrně.. jinak motor je serie tlak turba 0.5 tak jsem si jen myslel jestli to není tím že je to příliš malý tlak na to aby to dělalo nějakej kravál...

Jinak mam ho namontovaný mezi tou železnou hadicí a kolenem od Škrtící klapky jak je tam ten vývod od té přetlakové hadice co jde zpět za váhu vzduchu tu jsem ucpal a místo ní dal tento ventil, připojil podtlak a nějak nesičí jen málo a moc se neotvírá tak jsem skoušeli prstem ucpat pár těch otvorů co jsou na tom ventilu tak se to otevíralo úplně ale zvuk stále potichý prosím o radu.. děkuji všem..

kdyžtak fausst@seznam.cz
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vky: 2513

Registrovn: 05 no 2008 01:08

Bydli?t?: Uherské Hradiště

P?sp?vek 09 b?e 2013 22:58

Re: Uno 1.3Turbo Blow off Ventil

a kam jsi připojil podtlak?ony tady tyto číny kolikrát páchají víc škody jak užitku.každopádně díru v hadici za váhou vzduchu zaslep a bov dej před škrtící klapku.podtlaková hadička by měla vést do sání tam jak byla origo
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vky: 942

Registrovn: 05 led 2012 14:03

Bydli?t?: Mladá Boleslav

P?sp?vek 10 b?e 2013 10:25

pokud hces kraval kup si nejakou sekvencni membranu... kopii HKS atd.

Neregistrovaný

P?sp?vek 10 b?e 2013 11:01

speaker.peak p?e:a kam jsi připojil podtlak?ony tady tyto číny kolikrát páchají víc škody jak užitku.každopádně díru v hadici za váhou vzduchu zaslep a bov dej před škrtící klapku.podtlaková hadička by měla vést do sání tam jak byla origo

jj ventil je před škrtící a podtlaky jsme zkoušeli snad všechny..;) a porád stejný..:( ale asi to bude tim že je to šitka ventil.. a hadice byla zaslepena..;)
U?ivatelsk avatar

P?sp?vky: 483

Registrovn: 22 pro 2007 02:37

Bydli?t?: Trávník

P?sp?vek 10 b?e 2013 13:22

základ je převrtat tu díru v té kovové trubce kam napojuješ ten bov na větší. Je tam malá díra, je potřeba to zvětšit na max. průměr. A za další jak napojuješ tu podtlakovku z bovu na to Tčko, tak to plastové tčko převrtej asi 3 mm vrtáčkem taky na větší. Pak to bude foukat jak má :) P.s. ten tlak dej větší, aspon 0,7 at to trochu jede :)
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vky: 1342

Registrovn: 13 led 2010 04:04

Bydli?t?: Vísky

P?sp?vek 10 b?e 2013 22:34

to foukat nebude nikdy poradne ;) setris na spatnych mistech
Fiat punto GT run on MegaSquirt II Garrett TB2810,Delphi 440ccm, FMIC,EBC,HKS
U?ivatelsk avatar

Veterán

P?sp?vky: 2628

Registrovn: 15 ?er 2008 20:55

Bydli?t?: Pieštany SVK

P?sp?vek 10 b?e 2013 23:59

PS: kopiu HKS nekupovat !!!! fungoval mi necele dva tyzdne ,ani neviem kde je, ale mam tu aspon na frajerinu krabicu HKS jak majster sveta :D :D :D
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vek 11 b?e 2013 09:11

ja nevim co vsichni koupily za ventily ale ja ho mel a bez jedineho problemu stal cca 3tis a fungoval jak me lkrasny hlasity odfuk bez kolisani otacek

Neregistrovaný

P?sp?vek 11 b?e 2013 18:38

tomy p?e:základ je převrtat tu díru v té kovové trubce kam napojuješ ten bov na větší. Je tam malá díra, je potřeba to zvětšit na max. průměr. A za další jak napojuješ tu podtlakovku z bovu na to Tčko, tak to plastové tčko převrtej asi 3 mm vrtáčkem taky na větší. Pak to bude foukat jak má :) P.s. ten tlak dej větší, aspon 0,7 at to trochu jede :)

jj to zkusim a díky a jak zvětšit tlak to už jsem koumali ale jde to jen pružinou protože ta tyčka na westgate neni na zavit a nebo jedine koupit regulator tlaku turba..;)
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vek 11 b?e 2013 21:03

to prevrtani nepomuze ten tlak tam bude porad stejnej to stejny i u podtlaku na druhe strane. to je proste blbost a tlak 0.5 bar? jak to je jede jako felicia? proc nekoupis MBC za 300kc a davno nepridas?
U?ivatelsk avatar

P?sp?vky: 483

Registrovn: 22 pro 2007 02:37

Bydli?t?: Trávník

P?sp?vek 12 b?e 2013 16:12

Kubito, nevím zda jsi měl uno, ale tohle jsem tehdy řešil i s phobem a věř nevěř opravdu ten bov reagoval daleko rychleji a o moc víc odfukoval a to jsem měl bidrina. Originál je ten vstup asi 7 mm díra, dá se zvětšit asi na 20mm zhruba už si to přesně nepamatuji. Mám takový dojem že tady byl i kdysi návod. A pokud jsi měl vyndané to plastové tčko a viděl jak je špatně odlité, že ty dirky tam snad ani nejsou, tak je potom velký rozdíl když tam bude 3mm díra. U mojeho Hfka je to bez problému, nasadil jsem krásně to odfukuje, není ani třeba něco převrtávat a dále upravovat, ale u una i u kámošových unidel to chtělo udělat a pak to foukalo jak tatra :D
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vek 12 b?e 2013 17:27

Uno jse me lmel jsem i punto na putntu jsem tu diru pro BOV zvetsoval ale jen diky tomu ze jsem mel udelane cele vedeni k iC jinak. Jinak to tcko jsem opravdu nestudoval a jako prvni jsem mel taky Bidrina MkII a musim rict ze i na origo vecech jak tam byli to odfukovalo dost. proste u tohoto BOVu to nedozenes tim ze to zpracovani a konstrukce je uplne nekde jinde nez u BOVu ktery stoji 3x vic.
U?ivatelsk avatar

P?sp?vky: 115

Registrovn: 14 kv? 2009 05:22

P?sp?vek 03 pro 2016 23:18

treba to prevrtat aspom 12 kou vrtakom a potom to bude fukat

Naposledy oživil Anonymous v 03 pro 2016 23:18

Zp?t na Motory

• { RELATED_TOPICS }
    Odpov?di
    Zobrazen