home | akce | technika | tlachání | bazar | projekty | články | odkazy

uno nestartuje

Oživit téma

Podvozky, plechy, elektrika a vše kolem oprav a úprav

Neregistrovaný

P?sp?vek 31 ?j 2008 18:11

uno nestartuje

čus
Potřeboval bych poradit s Unem 1.0 stříkačkou. Nebo spíš potvrdit si svoje úvahy. Tak půl rok zpět mi
začalo auto občas cukat občas při plnym plynu auto. Asi před 14 dny jsem se vracel ze školy a auto se chovalo
tak, že když jsem jel na málo plynu tak jelo normálně, ale když jsem přidal víc nebo dal plnej, tak motor
přestal běžet a pokračoval jsem jako by bez plynu. Na neutral to bylo v pohodě. Dojel jsem dom a ráno už
nenastartoval.

Měnil jsem vzduchový filtr a svíčky. Svíčky byly suché a benzin není cítit tak
doufám že to je palivový filtr a ne čerpadlo - čerpadlo při startu sepne ale jestli tlačí dobře nevím. Slyšel
jsem že uno má 2 palivové filtry. Ten u motoru a potom někde prý u nádrže. V článkách jsem o tom cosi našel,
ale nevím jestli to má i litr a ne jen turbo ten druhý filtr.
Má někdo zkušenosti s touhle poruchou?
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vky: 86

Registrovn: 25 ?j 2008 21:50

Bydli?t?: ČKYNĚ 280

P?sp?vek 31 ?j 2008 18:36

Re: uno nestartuje

rele!!!!ja ted mam uplne to same taky startuju a nic manzel to meril od baterky do rele jde proud jak ma a z
rele min takze nesepne cerpadlo!
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vek 31 ?j 2008 18:40

ten filtr je u cerpadla vedle nadrze a druhy u motoru ja mam ctyrbod ale jinac by to tak melo byt.tak se ozvi

jestli na to prijdes
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vky: 305

Registrovn: 15 led 2008 19:49

Bydli?t?: praha

P?sp?vek 31 ?j 2008 20:30

ja mam stejny problem,ale dneska jsem dostal new elektriku k ridici jednotce,tak to zkusim jestli je to
timhle,ale urco to neni relatkama.Teda jestli cvakaj,tak by meli bejt good.Ale zkus cidlo otacek 80% je to asi
ono tech 20% je bud elektrika,ale cerpadlo to neni,ten ma davat 1.5 baru.A filtry dva jsou,ten 1 je v nadrzi
na cerpadle a pak ten 2 je v motoru
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vek 31 ?j 2008 22:58

mi jsme to merili do rele jde 12v a z rele 8.5 to je pry malo aby se cerpadlo rozeslo
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vek 01 lis 2008 04:45

u 1.5 i.e75 je rele vedle baterky funguje na vstriky a pak na cerpadlo dalo by se rict dva spinace v jedny
krabce
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vek 01 lis 2008 04:54

jinak me prislo rele z prahy od jednoho machra ktery se ani nekouknul jestli je v poradku ja za nej dala 600kc

a uz je na ceste zpatky ja se do nej koukla a vevnitr uplne rezave ja byla na mrtvici a hned jsem mu
volala
jak si to predstavuje tohle poslat a skoro me osocil jestli pry neni to moje to je sila tak jsem
to poslala
zpet.jo cesi je narod vynalezavi uz nevi jak si nepoctive vydelavat a me zustalo v penezence
400kc a auto v
prde... a to bydlime na vesnici kde nic tu nic.tak uz jsem se vypsala ze vzteku.

Neregistrovaný

P?sp?vek 03 lis 2008 21:11

čus
Tak jsem se po delší době dostal na internet. Auto pořád nejede.
Evo to relé bych měl mít
dobré. Napětí jsem neměřil ale čerpadlo při otočení klíčku do první polohy zabručí, a při startování je bez
napětí - což si myslím že je v pořádku. Ale pro jistotu to přeměřím.
O čidle otáček jsem zatím
neuvažoval.
O víkendu zkusím vyměnit filtry. To nebude na škodu i kdyby to bylo něčím jiným, protože s
autem jsem už najezdil 15000 a ještě neměnil.
Díky za pomoc, ozvu se jak to dopadlo.
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vek 04 lis 2008 05:57

tak si to dej hlavne dohromady ja ho mam zatim v garazi rozdelane jediny co jsem udelala nabila baterku.a
prolezla jsem celou elektriku a na nic jsem neprisla cekam na to rele.a pak se uvidi tak dej vedet co ty.

Neregistrovaný

P?sp?vek 27 lis 2008 07:51

čus
Tak se mi už uno podařilo zprovoznit. Byly spatný nějakývěcičky na rozdělovači že vždy hodil jen
jednu jiskru a pak už ne. No ale teď mám jinej problém. Začalo mi to děsně cukat. Jako by se motor dusil, má
malej výkon jen občas vystřelí na chvilku ani ne na sekundu takže to cuká a já nevim čím to je. V pátek s tím
jedu na emise abych zjistil jestli to dobře spaluje. Nenapadá vás co bych měl udělat, aby to jelo krásně?

Neregistrovaný

P?sp?vek 27 lis 2008 14:53

Cau...tak presne tenhle problem jsme tu resil 2x, prvne mi to delal ucpanej filtr u cerpadla...fakt desne
ucpanej, a to mi i obcas strilelo. A pozdejs mi to delal spatny serizeni ?volnobehu? no proste jsem si
posteloval ten sroubek na vaze vzduchu. Taky musim na ty emise,pac potrebuju ten volnobeh poradne
nastavit,nemam ten mera,ci co to je v tej knizce:-)
Ale podotykam,muze to bejt i necim jinym:-)

Neregistrovaný

P?sp?vek 27 lis 2008 21:24

Zdeno díky za rady. Ten filtr už asi bude docela jetej, protože co mám uno rok a půl a najezdil 10000 tak
jsem ho neměnil. Co se týká volnoběhu tak ten potřebuje určitě seřídit. Mám ho nízkej a občas i kolísá ale
nikdy nezdechne. No v pátek na emisích uvidíme.
A ten volnoběh se dá tak jednoduše seřídit? Já vždy
myslel že je to třeba špatnou váhou vzduchu nebo čidlem otáček.

Neregistrovaný

P?sp?vek 03 pro 2008 03:56

pozri aj podtlakovy regulator na rozdelovaci, oblubena zavada....

Zp?t na Technika

• { RELATED_TOPICS }
    Odpov?di
    Zobrazen
    Posledn p?sp?vek