home | akce | technika | tlachání | bazar | projekty | články | odkazy

uno 1.3 TURBO

Renovace, Tuning, Úpravy (Přidejte foto co máte zrovna v garáži a na čem makáte)

U?ivatelsk avatar

P?sp?vky: 474

Registrovn: 13 no 2009 01:36

Bydli?t?: Žarnovica

P?sp?vek 11 dub 2010 03:23

Re: uno 1.3 TURBO

tak tu to mas ty jedna baba povedala
Často vídané použitie chladiča z úžitkových automobilov nie
je práve najvhodnejšie. Je stavaný na malé rýchlosti prúdenia chladiaceho média a z dôvodu dobrej
priepustnosti chladiaceho vzduchu ďalej k vodnému chladiču má veľké rozpony medzi chladiacimi trubkami. To
zväčšuje jeho výšku a navyše zhoršuje tvar vstupnej a výstupnej komory, z čoho vyplýva veľká strata tlaku.
Prúdenie vo vnútri je navyše podriadené podmienkam veľkého pomalobežného motora. Okrem toho je veľký, ťažký a
problematicky sa osádza. Neúmerná veľkosť (vo vzťahu k motoru s menšou kubatúrou) navyše zhoršuje oneskorenie
reakcií motora. Hoci voľba vhodnej veľkosti chladiča je poriadna veda, dá sa pomerne úspešne postupovať aj na
základe jednoduchších metód. Ak chcete zistiť optimálnu veľkosť chladiča k vášmu motoru hor sa na vec. Celkový
prestup tepla cez chladič sa dá vyjadriť ako: Q = k * S * lmdT, kde: Q – množstvo preneseného tepla k –
súčiniteľ prestupu tepla, S – plocha prestupu tepla, teda plocha povrchu chladiča obtekaná chladiacim
vzduchom, lmdT – stredný logaritmický rozdiel medzi chladenou a chladiacou látkou. platí, že:
(dT1 - dT2) * f lmdT = -------------------------------- , kde: ln (dT1 / dT2) dT1 =
vstupná teplota do kompresora – výstupná teplota chladiaceho vzduchu dT2 = výstupná teplota z kompresora –
vstupná teplota chladiaceho vzduchu f – korekčný súčiniteľ vyjadrujúci najmä nerovnomernosť obtekania
jednotlivých trubiek chladiča Určime si parametre: výstupná teplota z kompresora – vstupná
teplota do kompresora P = ---------------------------------------------------------
vstupná teplota chladiaceho vzduchu – vstupná teplota do kompresora vstupná
teplota chladiaceho vzduchu – výstupná teplota chladiaceho vzduchu R =
------------------------------------------------------- výstupná teplota z kompresora – vstupná
teplota do kompresora
U?ivatelsk avatar

P?sp?vky: 572

Registrovn: 14 led 2010 04:57

Bydli?t?: SK

P?sp?vek 25 kv? 2010 19:55

zdravym, potrebujem poradit alebo aspon vas nazor..mam nabehane 400km,motor je komplet go okrem vybrusu
valcou..meral som tlaky a vysledok je taky ze to ma zatial 4,5-4bary v kazdom valci..co vy nato zlepsi sa to
je to este malo km? alebo ten motor neni dobry nesadly si este kruzky?

Neregistrovaný

P?sp?vek 25 kv? 2010 22:30

krouzky si sedaj maximalne 500km kdyz tam das maliko nevhodny... nekdy staci i 50km

dal si spravny
krouzky? mel si je predtim ve valc, jestli si nahodou nedal maly? natočil si ty kroužky správně?

kazdopadne ROFL
U?ivatelsk avatar

P?sp?vky: 572

Registrovn: 14 led 2010 04:57

Bydli?t?: SK

P?sp?vek 25 kv? 2010 23:58

reproboy,.kruzky som dal geotze ,vlozil som ich do valca maly volu 0,40mm ,dal som ich oproti sebe ako sa
davaju,ventile mam tiez zabrusene voly s-0,20 ,v-0,30...asi to bude chcet viac km najazdit
U?ivatelsk avatar

Moderátor

P?sp?vky: 4727

Registrovn: 21 pro 2007 05:05

Bydli?t?: Rtyně v Podgaráží

P?sp?vek 27 kv? 2010 02:58

jestli měříš talky na teplým motoru co má za studena vůle jako u skrblíka 20 -30 tak se nediv že to nemá teplý
talky když se ty ventily vlastně nezavřou a tlak ti jima utíka

Neregistrovaný

P?sp?vek 19 b?e 2017 00:51

no čím víc budes jezdit tim lepší to bude

Naposledy oživil Anonymous v 19 b?e 2017 00:51
P?edchoz

Zp?t na Projekty

• { RELATED_TOPICS }
    Odpov?di
    Zobrazen
    Posledn p?sp?vek