home | akce | technika | tlachání | bazar | projekty | články | odkazy

výměna rozvodového řemene Uno-Logo: RYSKY !?

Podvozky, plechy, elektrika a vše kolem oprav a úprav

IWO

Neregistrovaný

P?sp?vek 15 kv? 2009 04:33

výměna rozvodového řemene Uno-Logo: RYSKY !?

Pochopitelně jsem četl pozorně chytrou Knihu, ale o směrování rysky dolního kolečka, toho co na ní je na
větším kole řemen k alternátoru, toho tam moc není, ale na obrázku to vypadá, jakoby tam byla nějaká
protiryska a hlavně že to asi má vést vodorovně.

To v mém případě není, tak jsem to srovnal a
nafotil:
Prosímvás, celkem to spěchá (v pátek už bych to měl udělat) -- je ta "divná ryska" správně???

divná ryska:
http://img178.imageshack.us/gal.php?g=unologo6.jpg

Všechny rysky:

http://img259.imageshack.us/img259/5400/unologo2.jpg
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vky: 259

Registrovn: 17 b?e 2009 02:55

Bydli?t?: Studenec

P?sp?vek 15 kv? 2009 05:27

Re: výměna rozvodového řemene Uno-Logo: RYSKY !?

podle setrvačníku a vačky to máš správně mam dojem že dole na klice by měl bejt přišroubovanej plech a naněm
červená ryska to si asi už sundal mrkni na to jináč tehnle motor se ti nikdy nepotká když to dáš blbě nebo
když ti praskne řemen sou to supr motory na tohle udržba minimální a rozvody
dokud se nezadře napínací kladka .Nemusíš se ničeho bát ,když tak se ještě optej
poradim i po icq
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vek 15 kv? 2009 05:29

jo a na novim řemenu máš bylí rysky pokud dáš rysky na řemenu stejně s ryskama na kolech máš rozvod
nastavenej
U?ivatelsk avatar

P?sp?vky: 565

Registrovn: 19 pro 2007 21:47

Bydli?t?: Trnava,SR

P?sp?vek 15 kv? 2009 05:32

Vačku máš jasne na ryske.A remenice na kluke nastav tak ako je to na obrázku na zotrvačníku cez to okienko na
prevodovke.A nemáš žiadni problém.Jednoduchá prácička.

Neregistrovaný

P?sp?vek 15 kv? 2009 05:57

: igblaster: Tak s tím nepotkáním motoru jsem to četl taky, ale "Kouzelný dědeček" Šejc,který otom,
myslím, ív víc než sám výrobce, mne ujistil, že potkaných Fire motorů už měl na rozebrání tolik, že na
nepotkané nevěří.
S tím ICQ... toho možná o weekendu využiju. Nějak si nejsem jist, co uělá řemen, když
se bude napínat kladkou, tím by se mělo přece taky mělo pohnout těmi kollečky s ryskami...

Neregistrovaný

P?sp?vek 15 kv? 2009 05:59

...takže to dolní kolečko je spřažený (skrz motor) se setrvačníkem na straně převodovky? jakože by se to dolní
kolečko,pokud nerozhodím motor, nastavovalo tíím posledním foceným zářezem v okýnku převodovky?

Plech tak rozhodně nemám, ael je otázka, kolik je tam původních součástek a co všechno tam už dávnou chybí...
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vek 15 kv? 2009 06:03

jj napnutim řemenu se kola maličko pootočej ale to už na rozvod nemá vliv prostě dát na rysky zasadit řemen
a jeto . a potkany FIRE sem nikdy neviděl a to sem dělal i punto kterymu se
vysypala napínací kladka za jízdy spadnul řemen nic se nestalo žádnej ohlej ventil src="/smile/208.gif"> tak nevim ,asi ten tvuj šejc tě balamutí aby sis to dal k němu udělat src="/smile/203.gif">

Neregistrovaný

P?sp?vek 15 kv? 2009 06:16

bud v klidu 1,1 se nemůže potkat (vlastní zkušenost)
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vek 15 kv? 2009 15:35

iwo tak jak píšeš to kolečko je na klikovce a ta je spřažena se setrvačníkem stim okýnkem na převodovce src="/smile/208.gif">
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vky: 2446

Registrovn: 20 pro 2007 00:40

Bydli?t?: nedaleko Velkého Meziříčí

P?sp?vek 16 kv? 2009 02:00

jak píše igblaster, na řemenu by měly být rysky a šipka. Na mém byly dobře vidět i po 100 tisících

kilometrech. Potkat by se to nemělo, nevím kolik tam je místa ale pokud tomu někdo nesnižoval hlavu nebo

neměnil vačku za nějakou s větším zdvihem tak se to nepotká. Ostatně si to můžeš ověřit když to máš bez

řemenu. Nastavíš vačku na maximální otevření ventilů a zkusíš otáčet motorem. Pokud se náhodou o zub sekneš
tak to nic neudělá, jen to hůř poběží ale žádná katastrofa nehrozí.
Barevnej?! To je rasýzmus!!!

Neregistrovaný

P?sp?vek 17 kv? 2009 04:25

což znamená metoda pokus omyl já měl na srarym motoru ten samej problém, nemoh jsem trefit spodní rysku
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vek 17 kv? 2009 05:13

neni to metoda pokusu omylu prostě nastaví na rysku vačky a rysku setrvačníku dá rysky na řemenici stejně s
ryskama na řemenu a jeto hotoví . Pozor jen že po zatočeni s motorem nebudou už ty rysky na řemenu stejně s
ryskyma na kolech ! ,ale rozvodu bude v pohodě

Neregistrovaný

P?sp?vek 17 kv? 2009 08:55

igblaster: no, ty rysky se nedají dát přes sebe: na kolečcích ryska vede do úžlabí a na řemenu je do zubu :_)

Nějakej ynteligent to obrátil. Takže jsem prostě dal rysku na řemeni o tu půlku zubu nad rysku na
prvním i druhým kolečku, kladku jsem napnul zahnutými kleštěmi a rovnou utáhnul, srovnal to do vyblejskaných
stop po minulém řemeni a je to v suchu.

Teď následuje druhý problém, jak vyndat zarostlý čep
řízení.

Takže děkuji všem přítomným za morální podporu, bez ní bych do toho nešel. Mám blbou
zkušenost s jinými řemenicemi, ale tohle je skvělý auto, tady se člověk dostane rukou všude a hlavou skoro
všude, aby si to prohlídnul. Kam bych tak asi ve Feldě strčil hlavu...
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vek 17 kv? 2009 16:27

potřebuješ ho vyšroubovat ze spojovačky řízení ? Jestli jo tak jedině dvě
kladivka proti sobě otukat zajištovací matici tim by se měla povolit pak ještě otukat ten čep v místě závitu
nastříkát WD sprejem nechat chvilku odpočinout zas potukat a pak hasákem podržet spojovačku a skusit čep
vyšroubovat
U?ivatelsk avatar

Člen klubu

P?sp?vky: 2446

Registrovn: 20 pro 2007 00:40

Bydli?t?: nedaleko Velkého Meziříčí

P?sp?vek 18 kv? 2009 00:03

tak to je jasný, je to prokletý. Chtělo by to nějakého exorcistu. Jeden mě napadá
www.vandrovec.net/index.php?option=content&pcontent=1&task=view&id=24&Itemid=51
Barevnej?! To je rasýzmus!!!

Neregistrovaný

P?sp?vek 31 srp 2018 20:44

no, ideálně. Kéž by. Ale tzyhle trampoty už polisuju v novým vlákně... ta pravá strana je na tom autě snad
prokletá. Ale to mám z toho, že jsem tam charitativně vezl jednu nedobrou bábu. Ona je to paní mistrová reiki,
strašnej člověk nepříjemnej a namyšlenej. A ona že mi na to auto udělala ochranu, aby se nám nic nestalo. Né
žebych věřil, že tihle lidi udělají něco jiného než dlouhý účet za prázdné řeči, ale od tý doby se ta strana
sere neskutečně. To je trest za pomoc nedobrým lidem, to se klidně vsadím...

Naposledy oživil Anonymous v 31 srp 2018 20:44

Zp?t na Technika

• { RELATED_TOPICS }
    Odpov?di
    Zobrazen
    Posledn p?sp?vek