home | akce | technika | tlachání | bazar | projekty | články | odkazy

základní úpravy 1,3T uno

Úpravy motorů a vše kolem motorů

U?ivatelsk avatar

P?sp?vky: 207

Registrovn: 26 pro 2007 00:58

Bydli?t?: Děčín

P?sp?vek 05 ?j 2014 21:19

základní úpravy 1,3T uno

Zdravim, chtěl jsem se zeptat, jaké základní úpravy se dají provést bez větších zásahů do techniky motoru. Tzn. co zákldního upravit. např. MBC , regulátor tlaku paliva, výfuck, větší Cooler, co a jak s cim souvisí, když namontuji MBC je potřeba vyměnit i palivové čerpadlo, nebo případně n ajkou úpravu je potřeba ještě něco upravit. a dále na jakou hodnotu výkonu bych se těmito úpravami mohl dostat. Vim že toto forum už moc nejede ale snad mi zde někdo poradí a doporučí nějaký postup. Čeká mě menší skládačka rozebraného una turba, kdy mám jen holou kastly a zbytek v krabicích takže mě čekaá spousty práce. :-)
U?ivatelsk avatar

P?sp?vky: 155

Registrovn: 24 ?j 2012 13:45

Bydli?t?: Praha

P?sp?vek 08 ?j 2014 14:34

Re: základní úpravy 1,3T uno

Čus Stando,

motor máš úplně v sérii i turbo?

Palivová pumpa není potřeba měnit, u mě zvládá Garreta T28 na 1,3 baru.

Stačí ti když seženeš MBC a hned seš s výkonem o něco výš, na sériovém turbu bych tlačil kolem 0,8 aby ti za chvilku neodešlo do věčných lovišť :D

Cooler pro základní turbo není potřeba měnit, výfuk stačí dát trubku buď s rezonátorem, nebo aspoň nějakou koncovkou.

Jestli chceš, možná bych někde našel vstřiky 240cc z Punta GT. Lepší by byly z Racinga ale ty jsou v dnešní době skoro nesehnatelné.

Podívej se zde na můj projekt a na úpravy motoru uno-turbo-mki-t245500.html

Orientačně se ze základním motorem dostaneš tak an 130 kobylek..
U?ivatelsk avatar

P?sp?vky: 207

Registrovn: 26 pro 2007 00:58

Bydli?t?: Děčín

P?sp?vek 09 ?j 2014 16:29

No už sem nečekal ze se někdo ozve ;-) . Série turbo má jaký označení prosím tě?? Jak bych na tom byl s jiným turbem cooler a Vstriky že bych to zfouknul najednou. Pokud tam dám jiný vstriky co to obnáší?? Je potřeba něco dalšího upravit ??

P?sp?vky: 79

Registrovn: 23 srp 2012 10:31

P?sp?vek 09 pro 2014 23:25

rozhodně bych pořídil A/F metr, abys měl trošku představu co se v tom motoru děje, když ho zaleješ vstřikama, nebo nafoukneš větším fénem

Zp?t na Motory